Kotka zabłąkana na autostradzie bez szans na ucieczkę! Ludzie zjednoczeni, by ocalić ją i dać jej szansę na piękne życie 🐱🛣️✨🙌 #ratujemykota #dobrzeczywąmedycyna

Kot siedział na poboczu autostrady bez drogi ucieczki. Ludzie zebrali się, aby go uratować, aby mógł żyć dobrym życiem.

uratowany kot pomarańczowy


AxelGood Karma Pet Rescue

Na początku tego roku wolontariusze Good Karma Pet Rescue otrzymali rozdzierający serce tekst o pomarańczowym kocie, który utknął na poboczu I-95 bez drogi ucieczki.

Kot w jakiś sposób dostał się na autostradę i był przerażony ruchem w godzinach szczytu. Angela, zastępcza wolontariuszka ratownictwa, była w okolicy w drodze do pracy, kiedy została powiadomiona o kocie.

Natychmiast poszła go znaleźć i była zszokowana, widząc kota trzymającego się niepewnie betonowej bariery.

stray cat highway


Został znaleziony na autostradzieGood Karma Pet Rescue

Zamarzł ze strachu, przypięty do ogrodzenia bez możliwości ucieczki. “Ze względu na budowę drogi, między ruchliwymi pasami ruchu a betonową, ogrodzoną barierą, na której siedział, było tylko około stopy przestrzeni”, powiedział ratownik.

Zaczęli dzwonić do kontaktów, aby zmobilizować pomoc, a w ciągu kilku minut agent drogowy Maria z Broward County Animal Care pospieszyła na miejsce, gdzie połączyła się z Angelą.

.
kot na budowie autostrady


Good Karma Pet Rescue

Po dowiedzeniu się, gdzie kot utknął, Maria wezwała pomoc, a funkcjonariusz policji stanowej przybył, by migać światłami dla bezpieczeństwa. Kiedy pas ruchu został oczyszczony z ruchu, Maria była w stanie zabezpieczyć kota i bezpiecznie umieścić go w klatce.

Kot o imieniu Axel był nieco wstrząśnięty po długiej męce, ale z ulgą wiedział, że jest z dala od niekończącego się potoku samochodów. Zaczął relaksować się przy kojącym głosie swojego ratownika.

kot uratowany z autostrady


Good Karma Pet Rescue

Axel miał wysypkę drogową na łapach i kilka złamanych pazurów od desperackiej próby ucieczki z autostrady, ale poza tym był w dobrej formie. Miał około roku, był wykastrowany, ale nie miał mikroczipa.

Był przyjazny i wydawał się doceniać opiekę, którą otrzymał.

cat paw road rash


Good Karma Pet Rescue

Ocierał się o swoją klatkę, mruczał i pragnął zwierząt i czułości. “To było niesamowite, biorąc pod uwagę to, co właśnie przeszedł.”

Rodzina zastępcza otworzyła swój dom dla Axela i zapewniła mu wygodną przestrzeń do leczenia. “Od czasu jego niesamowitego ocalenia, odwiedził weterynarza i uzyskał czystą kartę zdrowia, a także zrelaksował się w nowym środowisku.”

cat rubbed crate purring


Good Karma Pet Rescue

Po wejściu do domu Axel wyszedł ze swojej skorupy, a jego osobowość naprawdę zabłysła. Lubił wylegiwać się na kanapie, nadzorując swoich ludzi i postanowił zaprzyjaźnić się z każdym, kogo spotkał.

“Świetnie dogaduje się z innymi kotami, do tego stopnia, że uważa każdego za przyjaciela i natychmiast wchodzi, by zderzyć się głowami, gdy nawet nie zna drugiego kota i jest zaskoczony, gdy drugi kot jest nieprzyjazny.”

.
orange white cat couch


Ma dodatkowe palce na przednich łapachGood Karma Pet Rescue

Jego miłość nie dyskryminuje i uwielbia towarzystwo zarówno kotów, jak i psów. Jest towarzyskim motylem i rozwija się w domu z wieloma kotami.

Axel lubi dołączać do przyjaznego kotom psa rezydenta w kuchni, błagając o uwagę i przekąski. “Jest gadatliwy, głupiutki i wyposażony w dodatkowe palce na przednich łapach.”

.
cat dog friends


Lubi towarzystwo zarówno kotów, jak i psówGood Karma Pet Rescue

Jest biegły w siłowaniu się z zabawkami za pomocą swoich polidaktylicznych łap, które zapewniają mu mocny chwyt.

Axel jest żądny przygód i hałaśliwy, pełen ujmujących zachowań pomarańczowego kota. Bawi się do woli i wciera twarz w zabawkę z kocimiętką, dopóki nie zemdleje z rozkoszy.

cat playful catnip


Good Karma Pet Rescue

Dzięki pomocy wielu życzliwych osób, te zimne noce i samotne dni dla Axela należą już do przeszłości. Żyje pełnią życia, ciesząc się dobrym życiem, na które zasługuje.

.
adorable orange cat


Good Karma Pet Rescue

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Axelu i Good Karma Pet Rescue na Instagramie i Facebooku.

Powiązana historia: Kot odczuwa ulgę, gdy pies oferuje pomoc w opiece nad sześcioma kociętami