Kotka “Przywiązuje się” do Ludzi, którzy ją Wzięli do Siebie w Pierwszą Noc po Tym, Jak Została Pozostawiona z Kociętami 😻

Trójnoga kotka została porzucona ze swoimi kociętami. Pierwszej nocy “odcisnęła piętno” na ludziach, którzy ją przygarnęli.

cat smile snuggles


Kotka LisiaShelley/BestFriendsFelines

Zaniepokojony sąsiad odkrył porzuconą w domu kotkę z kociętami. Ich właściciele wyprowadzili się i zostawili je na pastwę losu.

Młoda, zaledwie dziesięciomiesięczna kotka, okazała się być trójnogiem. Była słaba i wychudzona, ponieważ karmiła swoje kocięta bez większego pożywienia dla siebie. “Walczyła o swoje bezpieczeństwo i utrzymanie pozostałych dwóch maluchów”, powiedział Best Friends Felines, organizacja ratunkowa z Brisbane w Australii.

“Nasz niesamowity zespół wolontariuszy starał się znaleźć miejsce dla nich wszystkich i szybko zapewnił bezpieczne schronienie zarówno (kociej mamie), jak i jej kociętom.”

cat hiding coaxing


Shelley/BestFriendsFelines

Kiedy kotka trafiła do rodziny zastępczej, zdano sobie sprawę, jak malutka była. “To, jak udało jej się nosić ciężarny brzuch na swojej ledwie 3-kilogramowej (6,6 funta) ramie bez wsparcia brakującej tylnej łapy, jest świadectwem jej siły.”

Nazwali ją Lisia na cześć kwiatu Lisianthus, który wydaje się delikatny na powierzchni, ale kwitnie i przetrwa nawet w najtrudniejszych warunkach.

cat purring snuggles


Shelley/BestFriendsFelines

Jej sierść była żylasta i w złym stanie, a większość jej wąsów została odłamana, ponieważ była “tak wyczerpana z powodu zaniedbania, którego doświadczyła.”

Lisia była tak głodna, że pożerała miskę jedzenia, jakby nie było jutra. “Nie mamy wątpliwości, że dzięki wysokiej jakości diecie i dużej ilości TLC szybko rozkwitnie w swoim bezpiecznym i kochającym domu zastępczym.”

.
cat scarfing food hungry


Shelley/BestFriendsFelines

Kocięta, Carl i Ellie, miały około dziewięciu tygodni, były odstawione od piersi i niezależne. Lisia w końcu mogła się zrelaksować i być w centrum uwagi, gdy jej rozbrykana dwójka przeniosła się do osobnego opiekuna.

“Może teraz skupić się na zabawie i bawić się tak, jak powinien to robić 10-miesięczny kociak.”

.
kittens sweet


Dwa kociaki LisiBestFriendsFelines

Lisia szybko wyszła ze swojej skorupy po kilku pieszczotach od swojej przybranej mamy, Shelley. Wykręciła się ze swojej kryjówki i wtuliła w swojego człowieka, chłonąc całą miłość.

Po zaledwie kilku godzinach Lisia zaczęła podążać za Shelley jak cień. “Ona już odcisnęła na nas swoje piętno”, powiedziała Shelley.

.
cat snuggling happy


Szybko polubiła swoją przybraną mamęShelley/BestFriendsFelines

“Pierwszej nocy w domu swojego opiekuna, sama weszła na łóżko, owinęła łapy wokół ramienia swojej przybranej mamy i przespała spokojnie całą noc, wiedząc, że w końcu jest bezpieczna i kochana” – dodali ratownicy.

Lisia szybko stała się latarnią radości, turlając się, tkając koc mruczenia nad łóżkiem.

sweet sleeping cat hugs


Owinęła łapy wokół swojego człowieka pierwszej nocy w domu zastępczymShelley/BestFriendsFelines

Lubi ocierać się pyskiem o swoją przybraną mamę i kłaść łapy na jej nodze, ugniatając ją w błogości.

Jej hałaśliwa strona pojawiła się, gdy zdała sobie sprawę, że jest bezpieczna. “Jej pewność siebie i figlarność zaczynają prześwitywać i jestem prawie pewna, że będzie nas trzymać na palcach” – dodała Shelley.

snuggly happy tripod cat


Shelley/BestFriendsFelines

Lisia ceni sobie bezgraniczne jedzenie do napełnienia brzuszka, liczne zabawki do siłowania się i kochających ludzi, do których może się wtulić.

Kiedy poznała swojego przybranego brata, Lonna, od razu się zaprzyjaźnili, wylegując się razem na dużym łóżku.

cat friends sweet


Lonn i LisiaShelley/BestFriendsFelines

Pomimo braku kończyny, Lisia nie pozwala, by cokolwiek powstrzymywało ją od zabawy – biegania po okolicy i wspinania się na wysokość zwinnymi łapami.

Jest siłą natury i ma nienasycone pragnienie towarzystwa swoich ludzi.

happy playful tripod cat


Jej figlarna strona zaczyna prześwitywaćShelley/BestFriendsFelines

W ciągu kilku tygodni Lisia przybrała na wadze i zyskała mnóstwo energii.

Nigdy nie przejdzie przez kolejną ciążę i będzie cieszyć się resztą życia, pielęgnowana i rozpieszczana bez końca.

happy kitten cat


Shelley/BestFriendsFelines

“Odtąd będzie znała tylko miłość, dobroć i współczucie. Jesteśmy bardzo zauroczeni tym kociakiem.”

.
happy tripod cat


Shelley/BestFriendsFelines

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Lisii i Best Friends Felines na Instagramie i Facebooku.

Powiązana historia: Kociak trzyma się ludzi, którzy przychodzą po niego po tygodniu w schronisku, a oni ratują mu życie