Kotka nazwana “najbrzydszą na świecie” została uratowana przez 7-latka, który dostrzegł jej piękno

Kotka nazwana “najbrzydszą na świecie” została uratowana przez 7-latka, który dostrzegł jej piękno

Dzieci to jedne z najbardziej empatycznych osób na świecie.

Dzieci są ciekawe świata. Często są bardzo otwarte na akceptację tych, którzy są inni.

Ta historia jest tego doskonałym przykładem. Dotyczy ona kociaka, którego każdy dorosły spisał na straty i małej dziewczynki, która była zdeterminowana, aby pomóc kotu przetrwać.

Kiedy oszpecony kociak został porzucony na ulicach Stambułu w Turcji, miejscowi byli zbyt zniechęceni jego wyglądem, aby zatrzymać się i pomóc. Głodne i bardzo potrzebujące miłości kocię zostało zignorowane przez całe miasto tylko z powodu jego wyglądu.

Ale wtedy, jak zrządzenie losu chciało, znalazła je bezinteresowna i kochająca 7-letnia dziewczynka.

Mała dziewczynka znalazła kociaka żyjącego między śmietnikami, próbującego nie umrzeć z głodu. Dziewczynka nie zraziła się wyglądem kota i wiedziała, że musi mu pomóc.

Ta mała dziewczynka przygarnęła niedożywionego kociaka i przyprowadziła go do swojego ojca.

Razem popędzili go do szpitala dla zwierząt. Tam odkryto, że biedna kotka ma nie tylko widoczne deformacje fizyczne, ale jest też zarażona roztoczami. Weterynarze rozpoczęli ambitny plan, aby ją uratować.


Weterynarze i pielęgniarki próbowali wszystkiego, aby zrekonstruować twarz kociaka. Biedny kotek przeszedł tak wiele.

Powoli, ale skutecznie, weterynarze pomogli kotkowi wrócić do zdrowia. Nawet chirurgicznie naprawili jego najbardziej szorstkie rysy.

Nie wspominając o tym, że jego przyjaciel był przy nim przez cały czas.


Kiedy kociak był wreszcie znów zdrowy, otrzymał imię Gülümser, co oznacza “ta, która zawsze się uśmiecha”.

Grupa ratunkowa Viktor Larkhill: Extreme Rescue postanowiła pomóc maleńkiemu kociakowi. Ratownicy zaopiekowali się kociakiem i szukali mu domu na zawsze.

“To był mój pierwszy kontakt z naprawdę ekstremalnym przypadkiem… kotem, którego nikt nie odważył się nawet leczyć. Spojrzałem w oczy tego kociaka i nasze życie zmieniło się na zawsze” – napisał ratownik na Facebooku.


Gdy kotka była już wystarczająco zdrowa, została adoptowana do rodziny w Holandii.

Jej nowa rodzina tak bardzo ją pokochała, że nawet uczyniła ją gwiazdą swojej kartki świątecznej.

<

Gülümser ma teraz wspaniałe życie w Holandii, gdzie spędza czas na zabawach z rodziną i po prostu cieszy się życiem. Ale Gülümser nigdy nie znalazłaby swojego szczęśliwego zakończenia, gdyby nie mała dziewczynka, która jako pierwsza dała jej szansę. Dzięki tej dziewczynce Gülümser jest we wspaniałym miejscu.