Kot wącha szatę swojej właścicielki, która straciła życie i ociera się nią –

Kot wącha szatę swojej właścicielki, która straciła życie i ociera się nią –

Nie ma sposobu, aby zmierzyć bliską więź, która może rozwinąć się między zwierzęciem a jego panem. Przykładem może być sprawa kobieta o imieniu Viviana i jej kot, którzy kochali się nawzajem, dopóki nie odeszła z tego świata.

Elizabeth Garvez, jego córka, świadczy o tej szczególnej relacji w wywiad z lokalnymi mediami TN: “On też jest w żałobie i szuka jej po całym domu. W dniu śmierci mojej matki nigdzie go nie było. Nie jadł przez kilka dni. Teraz jest bardziej pogodny, lepiej go widzę, ale wiem, że bardzo za nią tęskni“.

Tobi był wiernym towarzyszem Doña Viviana, która należała do rodziny Berazategui, na stronie Buenos Aires, Argentyna. Po jego stracie zaczął przejawiać nietypowe zachowania. Jednak, jest dowodem na to, jak bardzo brakuje mu matki, mimo że minął już miesiąc od jej straty.

Wszystkim rzuciło się w oczy, że Tobi dla przypomnienia wziął do ręki szatę, którą Viviana przytrzymywała włosy. Nie tylko ją wąchał, ale nacierał nią całe swoje ciało. Było to zachowanie, którego u niego nie widzieliśmy, ale nie byliśmy zaskoczeni, biorąc pod uwagę, jak bardzo za nią tęsknił.

Córka Doña Viviana upubliczniła wideo, w którym można zobaczyć kota w akcji. Strata Sra Viviany była czymś, na co nie byli przygotowani, dlatego też to była niespodziewana strata, jedna z tych, które niełatwo pokonać.

Najwyraźniej kot rozpoznał i zapamiętał zapach matki, a zademonstrował to poprzez szatę, którą wiązała jej włosy, a której nie wypuszczała ani na chwilę. Elizabeth konto: “Myśleliśmy, że to błąd, ale tak nie było. Był to ogon z włosów, które nosiła moja matka”.

Elizabeth, teraz sama widzi, jaką miłość Tobi czuł do matki, on naprawdę za nią tęskni. “Mieszkam sama, ale teraz wprowadziłam się do domu rodziców, więc jestem świadkiem wszystkich ich reakcji”, policzyła ją.