Kot spędził miesiące przemieszczając się z podwórza na podwórko, a teraz po przeprowadzce do domu ma przy sobie miauczące kociaki! 🐱🏠🐾

Kotka spędziła miesiące żyjąc od podwórka do podwórka. Wkrótce po przeprowadzce do domu, miała kocięta u boku.

.
cat calico nursing kittens


Ambria i jej kociętaEllen Richter

Piękna kotka calico błąkała się po okolicy po tym, jak została porzucona przez swoich poprzednich właścicieli w zeszłym roku. Przez wiele miesięcy żyła na podwórkach sąsiadów, polegając na życzliwości innych, aby przetrwać. Kiedy dowiedzieli się, że jest w ciąży, skontaktowali się z lokalnym ratunkiem, Homeward Bound Cat Adoptions, i przywieźli ją w bezpieczne miejsce.

Kotka została przetransportowana do domu zastępczego, gdzie będzie miała cichy pokój i nigdy nie będzie musiała martwić się o następny posiłek.

calico cat home


Zanim została uratowana, mieszkała na podwórkach sąsiadówEllen Richter

Ellen Richter, wolontariuszka organizacji ratunkowej, przygotowała przytulne gniazdko, ciepłe koce i kuwetę z odrobiną brudu na zewnątrz. “Używam tej sztuczki z kotami, które żyły na zewnątrz, i działa szybko.”

Kotka o imieniu Ambria była zadowolona ze swojego zakwaterowania. Usiadła na podłodze i pochyliła się do swojej przybranej mamy, aby podrapać się po głowie.

calico cat snuggles


Ellen Richter

“W pewnym momencie miała rodzinę z regularnymi posiłkami i mnóstwem czułości, a potem pewnego dnia wszystko zniknęło. Myślę, że w końcu poczuła się bezpiecznie.”

W miarę zbliżania się terminu porodu, Ambria stawała się coraz bardziej czuła, ocierając się twarzą o swoich ludzi i wszystkie meble. Po najedzeniu się do syta, usiadła obok swojej przybranej mamy, wygrzewając się w jej towarzystwie.

calico cat belly pregnant


Ellen Richter

“Świetnie się bawi będąc traktowaną jak królowa. Staje się coraz większa.”

Po około tygodniu pobytu w rodzinie zastępczej, Ambria zaczęła przestawiać swoje koce i przenosić je do budki lęgowej. Trzy dni później Ellen weszła do pokoju i znalazła dwa malutkie kocięta gnieżdżące się na brzuchu mamy.

cat calico nursing kittens


Ellen Richter

Pod koniec dnia Ambria urodziła cztery kocięta, ale jedno z nich niestety nie przeżyło. Reszta miotu przylgnęła i zaczęła się rozwijać.

“Mama Ambria radzi sobie niesamowicie, a jej pozostała trójka dzieci jest karmiona i wygląda na bardzo zdrową.”

.
newborn kittens nursing


Ellen Richter

Opiekuje się swoimi dziećmi, spełniając każdą ich zachciankę. Gdy tylko któreś z nich wyda z siebie płacz, przybiega do niego, upewniając się, że nic mu nie jest.

Gdy Ambria chce odpocząć, wskakuje na kolana Ellen i uderza ją głową w poszukiwaniu zwierzaków. Nigdy nie jest daleko od swoich kociąt, czuwając nad nimi na każdym kroku.

.
grateful calico cat snuggles


Ellen Richter

“Świetnie się nimi opiekuje. Naszą codzienną walką jest próba zmiany koców, a ona chce tylko usiąść i przytulić swoje maluchy.”

Kocięta karmią się energicznie, aż ich brzuszki są wypełnione po brzegi, a następnie zasypiają w kochających ramionach mamy. W ciągu zaledwie kilku dni każdemu z nich urósł okrągły brzuch, a rudo-biały kociak jest najgłośniejszym piszczkiem.

cat mom calico kittens


Ellen Richter

Za dwa tygodnie oczy kociąt się otworzą, a one zaczną się wić i tarzać w swoim gnieździe. Ambria wychowuje swój ostatni miot w wygodnym domu i nigdy nie będzie musiała martwić się o jedzenie i schronienie.

.
sweet cat nursing kittens


Ellen Richter

Jest tak wdzięczna, że może być w domu ze swoją cenną trójką, wiedząc, że są bezpieczne i kochane.

beautiful calico cat


Ellen Richter

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o kociej rodzinie i podopiecznych Ellen na Instagramie oraz Homeward Bound Cat Adoptions na Instagramie.

Powiązana historia: Kot, wielkości małego bobcata, znaleziony zawodzący przed domem, dopóki para nie podniesie go i nie znajdzie mu pomocy