Kot niesie maleńkie kociaki na dachu domu! 😻 Co się stanie później, to Cię zaskoczy! 🏠🐱✨

Zauważono kota niosącego malutkie kocięta na szczycie domu. Dzięki aktowi dobroci, ich przyszłość przybrała wspaniały obrót.

sweet kittens tabby black


Martha i MagnusAnne

W zeszłym miesiącu jeden z mieszkańców zauważył bezpańskiego kota spacerującego po płaskim dachu, niosącego dwa nowonarodzone kocięta. Ratowniczka zwierząt, Karina, otrzymała wezwanie o pomoc. Kiedy przybyła na miejsce, kotka ukryła swoje kocięta.

“Ukryła się między ścianą a szopą ogrodową, ciasno w małym zakątku”, Anne, wolontariuszka zastępcza, podzieliła się z Love Meow. Karina nie zauważyła kociąt, dopóki nie usłyszała pisku dochodzącego spod niej.

Bezpiecznie złapała matkę kota za pomocą humanitarnej pułapki i delikatnie podniosła dwa kocięta, upewniając się, że nigdy nie będą musiały spędzić kolejnego dnia na zewnątrz.

cat hiding home


Mathilda była bardzo niespokojna, gdy po raz pierwszy przybyła do domu zastępczego z AnneAnne

Kocia rodzina przebywała z Kariną przez pierwsze dwa tygodnie, a następnie przeniosła się do domu zastępczego Anne w celu dalszej opieki i socjalizacji.

Zaniepokojona i wycofana Matylda, kotka matka, trzymała się z daleka od swoich kociąt po przybyciu. Anne stworzyła przytulne przedszkole z dużą ilością jedzenia, pozwalając kociej mamie na dekompresję. W ciągu kilku godzin Mathilda zaczęła się relaksować, a jej instynkt macierzyński zaczął działać. Dołączyła do swoich kociąt i powróciła do swoich matczynych obowiązków.

cat nursing kittens


Po kilku godzinach dekompresji dołączyła do swoich kociątAnne

“Była bardzo opiekuńcza i nie pozwalała mi zbliżyć się do swoich kociąt bez syczenia, ale nigdy nie była agresywna.”

Tabby chłopiec, Magnus, był mniejszy niż jego siostra, Martha, która wyglądała jak miniaturowa pantera domowa. Anne była gotowa rozpocząć karmienie butelką, aby pomóc mu przybrać na wadze, ale poczuła ogromną ulgę, gdy przytył następnego dnia.

kitten cat snuggles


Magnus jest mniejszym z dwóch kociątAnne

Anne przygotowała kilka wygodnych opcji gniazdowania, aby pomieścić Matyldę, ale matka kotka wybrała najbardziej niepewną lokalizację dla swoich kociąt. W ciągu nocy przeniosła je z dużego pudełka na wysoką grzędę na kocim drzewku.

“Kiedy zablokowałam je kocami, była tak zdeterminowana, że wepchnęła pod nie Martę.

Więc zniknęło duże kocie drzewko.
cat tree tabby cat


Anne

Po wielu podróżach związanych z przenoszeniem kociąt, Matylda w końcu usadowiła się na kanapie. “Nie był to mój pierwszy wybór, ale poszłam na kompromis. Chciałem, aby kocięta bezpiecznie leżały na ziemi, ale Matylda chciała, aby były wysoko.”

Kocięta bezpiecznie ułożyły się na kanapie, ze stosem poduszek i koców na podłodze, aby zapewnić miękkie lądowanie na wszelki wypadek.

cat nursing kittens


Mathilda w końcu usadowiła się na kanapie ze swoimi kociętamiAnne

Mathilda potrzebowała około pięciu dni, by zacząć ufać, gdy zdała sobie sprawę, że jej przybrana mama jest tam, by jej pomóc. Zachęcona smakołykami, zebrała się na odwagę, by skosztować smakowitości od Anne.

W miarę jak nawiązywała się między nimi więź, mury Matyldy zaczęły się kruszyć, a ona zaczęła korzystać z wygód życia w domu. Pocierała twarzą o dłoń swojej przybranej mamy, delektując się chwilą.

.
cat tasting treats


Ogrzała się przy swojej przybranej mamieAnne

“Teraz przytula się do mnie podczas karmienia swoich maluchów. Uwielbia czułość i jest o wiele bardziej zrelaksowana” – powiedziała Anne.

“Naprawdę jest łagodną duszą, a jej surowy wygląd może być nieco mylący. Dba o swoje kocięta, ale nie jest helikopterową mamą. Jeśli śpią, po prostu sama się relaksuje lub przychodzi się przytulić.”

.
czuły puszysty kot


Rosła, by cieszyć się przytulaniemAnne

W miarę jak kocięta stają się coraz większe i silniejsze, ich ciekawość otaczającego je świata rośnie.

“Magnus powoli odkrywa, że w życiu chodzi o coś więcej niż tylko spanie i karmienie. Mała Martha jest całkowicie zachwycona swoim otoczeniem.”

.
cat kittens cute


Kocięta stają się coraz bardziej aktywne i ciekawskieAnne

W wieku trzech tygodni kocięta rozwinęły już dużą postawę, zachowując się tak, jakby były dwa razy większe. Nieustraszenie próbują wspinać się na swoją przybraną mamę, traktując ją jak swoje własne kocie drzewo.

“W tym wieku jest to dla nich jeszcze trochę trudne, ale wygląda na to, że będą miały bardzo towarzyskie osobowości.”

.
curious kittens cute


Anne

Mathilda jest wdzięczna, że nigdy nie będzie musiała znosić kolejnego dnia na ulicy. Dzięki wsparciu ratownika i wolontariuszy, ta urocza kocia rodzina jest na dobrej drodze do przyszłości wypełnionej miłością i rozpieszczaniem.

sweet cat kittens snuggles


Anne

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Matyldzie, jej kociętach i podopiecznych Anny na Instagramie.

Powiązana historia: Stray Cat Comes Up to People Asking for Attention, Now He’s a ‘Giant Bear’ Obsessed with Face Rubs