Kot idzie 12 mil do domu do rodziny, która go porzuciła, ale nie chcą go z powrotem

Kot idzie 12 mil do domu do rodziny, która go porzuciła, ale nie chcą go z powrotem

Psy mogą być znane jako “lojalne” zwierzęta domowe, ale koty mogą być równie lojalne wobec ludzi, których kochają. Kot o imieniu Toby jest tego doskonałym dowodem.

Unsplash/Rémi Rémino

Źródło:
Unsplash/Rémi Rémino

Nawet jeśli rodzina Toby’ego już go nie chciała, on chciał ich. Jego rodzina oddała Toby’ego, ale przynajmniej znalazła mu nowy dom.

Według SPCA of Wake County, Toby pojawił się na progu tej rodziny jako bezpański, ale nie dogadywał się z ich istniejącymi kotami.

Więc oddali Toby’ego do nowej rodziny. Jedyną rzeczą było to, że Toby nie był gotowy na nowy dom z nową rodziną. Więc, przeszedł 12 mil z powrotem do swojego starego domu. Zamiast być pod wrażeniem aktu miłości Toby’ego, jego rodzina poprosiła schronisko o eutanazję.

“Zabrali go do schroniska i poprosili o eutanazję”, Tara Lynn, dyrektor komunikacji dla SPCA of Wake County, powiedziała The Dodo. “To było po prostu tak łamiące serce, aby wiedzieć, że zrobił to całą drogę z powrotem do swojej rodziny i to była ich reakcja.”

SPCA of Wake County

Źródło:
SPCA of Wake County

Publiczne schronisko wzięło sobie do serca historię Toby’ego i odmówiło jego uśpienia.

Zamiast tego zadzwonili do SPCA, które przybyło, aby uratować Toby’ego od razu i upewnić się, że miał ocenę medyczną i był na dobrej drodze do znalezienia domu na zawsze.

“Testy na wirusa niedoboru odporności kotów były pozytywne, a także miał infekcję górnych dróg oddechowych”, powiedział Lynn. “Dostaliśmy go leczonego na infekcję, co zajęło trochę czasu.”

Facebook Video Screenshot

Źródło:
Facebook Video Screenshot

Był bardzo ciepły, słodki i czuły w stosunku do pracowników SPCA, ale trochę trwało, zanim rozgrzał się do innych mieszkańców.

“Początkowo siedmioletni kotek FIV pozytywny nie był zbyt podekscytowany dzieleniem pokoju z innymi kotami, ale szybko stał się ulubieńcem wolontariuszy”, powiedziało SPCA.

Facebook/SPCA Wake County

Źródło:
Facebook/SPCA Wake County

Gdy Toby był już cały wyleczony i gotowy do znalezienia domu na zawsze, jego zdjęcie zostało umieszczone w mediach społecznościowych.

Telefon dzwonił jak na zawołanie, aby adoptować Toby’ego.

Michele Puckett z Raleigh, North Carolina pobiegła do schroniska, aby spotkać się z Toby’m i zobaczyć, czy będą dobrze pasować. Od razu przypadli sobie do gustu!

Facebook/SPCA Wake County

Źródło:
Facebook/SPCA Wake County

“Nie miała żadnych wątpliwości” – powiedziała Lynn o Puckett. “Była na budowie i po prostu rzuciła wszystko, aby tu przyjechać”.

Teraz Toby ma dwóch nowych ludzi i dwa kocie rodzeństwa.

“Jest po prostu tak słodki, przytulny i kochający”, Puckett powiedział The Dodo. “On również dość mocno przejął nasze łóżko, jakby mieszkał tu na zawsze. Uwielbia się zrelaksować i położyć pod naszymi poduszkami.”

Facebook/SPCA Wake County

Źródło:
Facebook/SPCA Wake County

To pokrzepiające serce wiedzieć, że Toby w końcu ma kochający dom, do którego należy, jest mile widziany i zadbany.

“Naprawdę trudno jest zrozumieć, jak ktoś mógł go porzucić, aby zostać wystawionym na śmierć, jak to zrobili”, powiedział Puckett. “To szokujące, ale czujemy się tak wdzięczni, że został uratowany”.

Ma nadzieję, że historia Toby’ego może przynieść świadomość znaczenia dawania innym zwierzętom domowym, takim jak Toby, drugiej szansy na życie.

“Istnieje mnóstwo zwierząt domowych, które są łatwo odrzucane przez ich rodziny lub hodowcę”, powiedział Puckett. “Mam nadzieję, że zainspiruje innych ludzi do adopcji.

Nowa mama Toby’ego skończyła na spełnieniu swojego życzenia, ponieważ historia Toby’ego stała się wirusowa i została udostępniona przez dziesiątki mediów.

“Spędziliśmy ostatnie 36 godzin na odbieraniu telefonów z gazet, stron internetowych i stacji telewizyjnych z całego kraju na temat kota Toby’ego. Po raz pierwszy podzieliliśmy się historią Toby’ego w marcu na Facebooku, aby promować 2018 Dog Walk i Woofstock wydarzenie, 6 maja”, SPCA napisał 19 kwietnia. “Jego post spotkał się z dużym odzewem, ale dopiero gdy został adoptowany, jego historia naprawdę nabrała rozpędu w mediach społecznościowych i teraz była widziana w Nowej Zelandii, Włoszech, Kanadzie, Ameryce Południowej i na całym świecie.”

Tak się cieszymy, że Toby znalazł tak wspaniałe miejsce, które może nazwać domem i że ma tak wielu fanów na całym świecie, którzy mu kibicują!

Sprawdź słodkie wideo Toby’ego w schronisku, zanim został adoptowany poniżej.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.

Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się historią Toby’ego na początku tego tygodnia. Toby jest bezpieczny tutaj, w Centrum Adopcyjnym SPCA, czekając na swój dom. Wolałby być jedynym kotem w domu. Mamy nadzieję, że jego historia zainspirowała Cię do zajęcia stanowiska dla zwierząt w potrzebie i zarejestrowania się na 2018 SPCA Dog Walk w dniu 6 maja. Spcawake.org/walk

Posted by SPCA of Wake County on Friday, April 6, 2018