Kot czekał w parku na pomoc, by uciec przed zimnem. Z radością zasnął na osobie, która go przygarnęła! 😺💤

Kot czekał w parku na pomoc, aby uciec przed zimnem i szczęśliwie zasnął na osobie, która go przygarnęła.

orange tabby cat stray


Kot FinneganLittleWanderersNYC

W miniony weekend dobry samarytanin skontaktował się z Little Wanderers NYC, organizacją zajmującą się wyłącznie ratowaniem zwierząt, w sprawie pomarańczowego kota, który potrzebował pomocy, aby uciec przed zimnem.

Kot był przyjazny i nie okazywał strachu przed ludźmi, ale nikt się po niego nie zgłosił. “Ma trudności z przystosowaniem się do mroźnej pogody. Domaga się czułości. Nie jest chory, po prostu miauczy i trzęsie się, gdy robi się zbyt zimno” – podzielił się znalazca w apelu o ratunek.

“Przy spodziewanej złej pogodzie i niskich temperaturach uderzających w Nowy Jork, musimy uratować tego kota. Nazwaliśmy go Finnegan”, powiedział Little Wanderers NYC.

.
bezpański pomarańczowy kot tabby park


Został znaleziony w parkuLittleWanderersNYC

“Przez ostatnie dwa miesiące żył pod pniem drzewa na kawałkach folii aluminiowej w parku Queens. Jest wyrozumiałą duszą dla wszystkich ludzi, którzy go zawiedli.”

Wolontariusze pospieszyli do parku w nadziei na uratowanie kota. Kiedy przybyli na miejsce, nie było po nim śladu. Zniknął w poszukiwaniu schronienia.

.
orange tabby cat stray


LittleWanderersNYC

Kiedy wrócili w niedzielę rano, zobaczyli tabby siedzącego w pobliżu gałęzi drzew z łapami schowanymi, aby się ogrzać.

Mimo tego, co przeszedł, Finnegan był tak ufny, że podchodził do ludzi, aby zwrócić na siebie uwagę. Pochylał się, zamykał oczy i wtapiał w dłonie.

.
przyjazny bezpański kot


Finnegan był bardzo przyjazny i pragnął uwagi i zwierzątLittleWanderersNYC

Jakby był gotowy do odejścia, Finnegan pozwolił ratownikom podnieść go i umieścić w skrzyni. Na początku był nieco oszołomiony nosidełkiem, ale nie przeszkadzało mu to.

Po tygodniach życia w parku Finnegan wyruszył w podróż do życia pełnego miłości i komfortu. “Został uratowany tuż przed spodziewanymi mrozami.”

.
pomarańczowy kot uratowany


Został uratowany tuż przed spodziewanymi mrozami w okolicyLittleWanderersNYC

Finnegan przybył z żarłocznym apetytem i wypełnił swój brzuch po brzegi. Został znaleziony nienaruszony (zostanie wykastrowany w tym tygodniu) bez mikroczipa, a jego wiek weterynarz oszacował na 1-2 lata.

Bardzo się cieszył, że ma dach nad głową i życzliwych ludzi, którzy pobłażają mu drapaniem po brodzie.

cat in foster care food


Finnegan przybył do swojego domu zastępczegoLittleWanderersNYC

Dzięki wsparciu społeczności, Finnegan szybko trafił do domu zastępczego z Jessicą Du.

Nie zajęło mu dużo czasu, aby wyłonić się z nosidełka, jeść jedzenie z ręki swojej przybranej mamy, odkrywać swoją nową przestrzeń i poczuć się jak w domu.

sweet orange tabby cat


Zwiedził swoją nową przestrzeń i poczuł się jak w domuLittleWanderersNYC

Podkręcił swój mruczący silnik i położył głowę na Jessice, gdy zasnął. “Finnegan zasnął w swoim nowym domu zastępczym. Jest taki szczęśliwy, że znalazł się poza ulicą.”

W ciągu jednego dnia osobowość Finnegana rozbłysła, rozświetlając pokój prawdziwą sympatią.

sweet purring sleeping cat


Finnegan zasnął na swojej przybranej mamieLittleWanderersNYC

“Finnegan uwielbia być królem zamku. Jego ulubionymi rzeczami są eksploracja, zabawa ulubioną zabawką z kocimiętką, drzemki w słońcu i przytulanie się tuż obok mnie” – powiedziała Jessica Love Meow.

cute cat orange tabby


Król zamkuJessica Du

Reaguje na swoją przybraną mamę i czule ociera się o jej twarz. “To najsłodszy chłopak. Mam go dopiero od trzech dni, ale mogę powiedzieć, że ma najsłodszą osobowość.”

Przypłynęło do niego czyste zadowolenie, a on zasnął, ugniatając swój koc.

.
happy kneady cat


Finnegan zapadł w drzemkę podczas “robienia ciasteczek”LittleWanderersNYC

“Jest szczęśliwy jak małż, że jest w środku. Spędził cały dzień na kolanach swojej przybranej mamy, podczas gdy ona pracowała w domu”, dodała organizacja.

Finnegan może teraz ugniatać na kocu przez cały dzień, wygrzewać się na słońcu lub przytulać się do swojego człowieka bez troski o świat.

snuggly tabby cat


Szuka uwagi i przytula się przy każdej okazjiLittleWanderersNYC

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o kocie Finnegan i Little Wanderers NYC na Instagramie i Facebooku.

Powiązana historia: Kot przybył do schroniska 4 miesiące temu, oczarowuje ludzi swoim dobrym wyglądem, mając nadzieję, że jego szczęśliwy dzień nadejdzie wkrótce