Koń po raz ostatni pieści swojego ukochanego właściciela –

Koń po raz ostatni pieści swojego ukochanego właściciela –

Konie to bardzo inteligentne zwierzęta. Ich interakcje z ludźmi pozostawiły tym, którzy znają roślinożerców, niezwykłe doświadczenia. Na stronie niektórych przypadkach przywiązanie człowieka do tych gatunków przekroczyło granice życia.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Majora, konia, który tak bardzo przywiązał się do swojego pana, że ten odesłał go jako prawdziwego przyjaciela, gdy jego ciało znajdowało się w skrzyni. Ten singular moment zrelacjonowała córka mężczyzny, Janna Grapperhaus mieszkanka Zachodniej Wirginii.

Pixabay

Kiedy ojciec Janny przywiózł to zwierzę do gospodarstwa, było ono w stanie rozkładu emocjonalnego. Wydaje się, że jego poprzedni właściciele wpłynęli na niego fizycznie. Dodatkowo przez długi okres czasu był pozostawiony bez jedzenia i wody.

Ponieważ Major był dziki, krewni Janny uważali, że może stanowić dla nich zagrożenie. “Nigdy nie zapomnę dnia, kiedy zadzwoniła do mnie mama: Janna musisz przekonać tatę, żeby pozbył się tego konia”.

pixabay

Dla ojca Janny nie do pomyślenia było, aby w jakikolwiek sposób zdyscyplinować konia. “Mój tata nigdy go nie złamał… Zdobył jego serce… Każdego dnia, przez wiele godzin, tata pracował, by zdobyć zaufanie tego konia” zauważyła dumna córka.

Przez dwa lata ten kochający mężczyzna traktował Major w sposób szczególny. Stopniowo zdobywał jej zaufanie, do tego stopnia, że bardzo dobrze się uzupełniali.” Miłość zwyciężyła i po dwóch pełnych latach Major pozwolił mojemu ojcu na nim jeździć. Kiedy tata wychodził, Major raz po raz całował go w głowę. Łączyła ich więź, którą mogli zrozumieć tylko ludzie zajmujący się końmi” wspomina Janna.

Janna

Gdy nadszedł czas ostatniego tchnienia ojca Janny, Major zmienił swój charakter do granic przygnębienia. Kiedy więc jego najlepszy przyjaciel odpoczywał od życia, podszedł, by ucałować go na pożegnanie.

Janna

Moment był naprawdę wzruszający, do tego stopnia, że w oczach niejednej z obecnych osób pojawiły się uczucia. Historie takie jak te pokazują, że gdy zwierzę jest dobrze traktowane, ma zdolność do pozytywnej reakcji.