Koń i jego dziecko znalezione zamarznięte na polu

Koń i jego dziecko znalezione zamarznięte na polu

W zimowy lutowy dzień na oblodzonym polu znaleziono konia o imieniu Macy, jej źrebaka Locę oraz inną klacz o imieniu India i jej źrebaka.

Konie walczyły.

Klacze nie jadły od wieków i ledwo starczało im energii, by oddychać. Macy radziła sobie szczególnie źle i wyglądało na to, że prawie się poddała.(

Wydawało się, że sytuacja jest zupełnie beznadziejna. Macy leżała nieruchomo na ziemi, trzęsąc się niekontrolowanie na mrozie.

Wtedy na miejscu pojawiła się organizacja World Horse Welfare i jej ekipa ratunkowa.

Główny oficer terenowy organizacji Wild Horse Welfare, David Boyd, opowiedział więcej o tym, co się stało, na filmie zamieszczonym na YouTube:

“Moja centrala w Norfolk otrzymała telefon z informacją, że osoba postronna jest bardzo zaniepokojona dwiema klaczami i dwoma źrebakami żyjącymi na polu w Nottinghamshire. Kiedy przybyłem na miejsce, szybko oceniłem sytuację i stwierdziłem, że dwie klacze są w bardzo złym stanie.”

David wyjaśnił również, że źrebaki radziły sobie lepiej niż klacze, ponieważ karmiły się matkami.

Weterynarz wyszedł ocenić konie i powiedział, że tętno Macy było tak niskie, że jedyne, co mogli zrobić, to ją uśpić. Ale wyglądało na to, że Macy go usłyszała i chciała udowodnić, że się myli. Bo zaraz po tym, jak to powiedział, poderwała się na nogi.

Zespół natychmiast przetransportował Macy, Locę, Indię i źrebaka Indii do pobliskiego Hall Farm Rescue and Rehoming Centre.

Tam konie otrzymały nagłą pomoc weterynaryjną, która uratowała im życie.

Konie zaczęły dochodzić do siebie po ciężkich przeżyciach na farmie w Norfolk i powoli, ale skutecznie odzyskiwały siły. Niestety, David powiedział, że osoba odpowiedzialna za pozostawienie koni na oblodzonym polu zniknęła.

“Gdy tylko ludzie, którzy znęcają się nad końmi, dowiadują się, że będą się działy legalne rzeczy, szybko znikają w cieniu, więc niestety nie mogliśmy ich pociągnąć do odpowiedzialności za ból i zły stan zdrowia tych koni” – powiedział David. “Jednak przynajmniej usunęliśmy konie i mają one teraz zapewnione bardzo sprawne i zdrowe życie w przyszłości”.

Zdjęcia Macy przed i po są absolutnie niesamowite. Przed uratowaniem Macy była wątła, słaba i skrajnie wychudzona. Ledwo miała energię, by wykarmić własnego źrebaka.

Obraz po można opisać jedynie jako cud.

David i jego zespół z World Horse Welfare wykonali niesamowitą pracę, pomagając Macy, i to niesamowite widzieć, o ile lepiej teraz wygląda. Jeśli chciałbyś pomóc World Horse Welfare w ratowaniu życia, rozważ przekazanie darowizny na rzecz ich organizacji.