Kociak dziękuje młodej kobiecie, która przyjęła go do swojego domu, aby mógł urodzić –

Kociak dziękuje młodej kobiecie, która przyjęła go do swojego domu, aby mógł urodzić –

Iluna to imię nieśmiałej kotki, która pojawiła się w jednej z wielu kocich kolonii w Belgii. Wydaje się, że była bardzo potrzebująca i nie była zbyt dobrze akceptowana przez pozostałych członków bezpańskiego jądra.

Ponieważ kolonia znajduje się w przestrzeni publicznej, osoba monitorująca zachowanie i rozmieszczenie kocich członków tej grupy zauważyła nowe istnienie gościa. Zdecydowała się więc na zastępczą adopcję.

kocięta zastępcze_be

W tym celu skontaktowali się z Anne, która jest wolontariuszką zastępczą w Kat Zoekt Thuis, która zdecydowała się wziąć udział w powyższej adopcji. “Po tygodniu zdobywania jej zaufania, karmiciel mógł ją odebrać, wsadzić do nosidełka i podrzucić do mojego domu.” tak kobieta opisuje początek tej historii.

Kiedy po raz pierwszy trafiła do swojego domu zastępczego była nerwowa i wycofana, wszystko to wynik stresu po tak wielu zmianach w jej życiu. Ludzie ignorują negatywne doświadczenia, które zwierzęta mają na ulicy.

kocięta zastępcze_be

Ania oferowała spokojną, wygodną przestrzeń, w której Iluna mogła się zrelaksować. Pozwoliła jej poświęcić czas, którego potrzebowała, by w pełni się zrelaksować. Bardzo ważne jest, aby kotki po przebywaniu w innych kręgach poczuły się właścicielami swojej przestrzeni.

Z dużą dozą miłości i troski oczyścił jej oczy i nos, podał leki na schorzenie, które miała kotka. Nie omieszkał też zapewnić jej, że jest teraz bezpieczna i stopniowo zdobywał jej zaufanie.

kocięta zastępcze_be

Była przyzwyczajona do ludzi, ale przebywanie w środku było dla niej zdecydowanie nowe. Domyślamy się, że była kiedyś kotem stajennym i prawdopodobnie została porzucona, gdy zauważyli, że jest w ciąży. Była w złym stanie, bardzo wychudzona, pokryta brudem.” Anne wspomniała, że do media cyfrowe Love Meow.

kocięta zastępcze_be

“Była niewygodna i ostrożna, dopóki nie odkryła dużego okna, przez które mogła wyjrzeć na zewnątrz. Myślę, że to był moment, w którym zrozumiała, że jest bezpieczna. Cały pierwszy tydzień spędziła (wisząc) na parapecie” anne wspomina o Love Meowktóry postawił piaskownicę w pobliżu okna.

kocięta zastępcze_be

Iluna przyszła z niespodzianką w brzuchu. Po kilku tygodniach jej rodzice zastępczy wyczuli, że w jej życiu pojawiły się inne koty. “Uwielbiała, gdy pocierałem jej brzuch. Na początku jadła tylko wtedy, gdy ją pogłaskałem. A po kilku dniach zaczęła jeść samodzielnie” powiedziała zaskoczona Ania.

kocięta zastępcze_be

“Urodziła bez żadnych problemów. Pozwoliła mi usiąść obok niej podczas porodu. Iluna jest jedną z najlepszych kocich mam, jakimi się opiekowałam. Jest bardzo uważna i kochająca. Wiele świeżo upieczonych mam jest nieco niezdarnych i zdarza się, że leżą na swoich pociechach. To się nigdy nie zdarza z Iluna. Jest wobec nich bardzo łagodna i zawsze ma świadomość, gdzie się znajdują. Jeśli kotek się oddali, goni go w mgnieniu oka” anne powiedziała.

Teraz Iluna jest pewna, że już nigdy nie będzie musiała przechodzić przez te same trudności, których doświadczyła na ulicy. Zimne noce to już przeszłość. Ania podjęłaby taką samą decyzję jak poprzednio, gdyby miała dzielić swój dom z tym wyjątkowym kotem. Dla obu była to sytuacja korzystna.

kocięta zastępcze_be