Kociak dorasta w domu z trzema psami i teraz myśli, że jest jednym z nich –

Kociak dorasta w domu z trzema psami i teraz myśli, że jest jednym z nich –

Kiki, która jest mieszkającą w Japonii kotką, a która biologicznie czuje się jak pies. W czasie wolnym od pracy jest zawsze u boku swojego psiego rodzeństwa. Oczywiście tej sytuacji sprzyja środowisko, w którym się rozwinął.

Choć to, co zewnętrzne często nie ma znaczenia, nie oddaje tego, co jest w środku. I dotyczy to wielu przypadków. A skoro mowa o Kiki, to można powiedzieć, że on też nie czuje się dobrze reprezentowany przez swoją otoczkę.

saki.ibuki.hazuki
saki.ibuki.hazuki

“Powód, dla którego chciałem powiększyć naszą rodzinę o kota zamiast psa, był dość prosty: miałem kota w przeszłości. Ale kiedy powiedziałam mężowi, że chcę mieć kotka, okazało się, że on bardzo nie lubi kotów. Robiłam to nadal, ale za każdym razem odmawiał. Po pewnym czasie udało mi się jednak znaleźć kota, który spodobał się nam obu” wspomniał jeden z członków japońskiej rodziny.

saki.ibuki.hazuki
saki.ibuki.hazuki

Kot był w stanie zrozumieć język gestów psów. Kiedy uszy psa są postawione w uległości lub na płaszczyźnie ciekawości, kot rozumie, że nie jest to powód do kłótni. Koty, gdy zamierzają się kłócić, odstawiają uszy do tyłu, ale w przypadku psów tak nie jest.

saki.ibuki.hazuki

“Kiki dobrze dogadywała się ze wszystkimi psami, ale jeden z nich nagle zaczął na nią szczekać. Natychmiast odszczeknęła jedna z naszych Shibas, Saki, chroniąc Kiki. W tym momencie zrozumiałem, że stali się prawdziwymi towarzyszami” wspomina kobieta.

saki.ibuki.hazuki

Teraz nie ma między nimi prawie żadnej różnicy. Całkowicie się naśladowały i nikt nie wie, kto jest kotem, a kto psem. W tym momencie nie ma to już żadnego znaczenia!Jak pięknie jest patrzeć, jak zwierzęta dają lekcję człowiekowi!

saki.ibuki.hazuki

Kiki zmieniła swój czas snu. Koty nie śpią tak często jak psy, ale ten kot nie ma problemu z zabawą ze swoim psim rodzeństwem. Widok ich śpiących ze sobą jest naprawdę zastanawiający. Zdjęcia pokazujące zwierzęta podczas drzemki rozeszły się wirusowo w mediach społecznościowych.

Wraz ze swoimi ludzkimi rodzicami zwierzęta te tworzą bardzo uroczą rodzinę, w której ponad wszystko panuje szczęście. Czasem trzeba być innym, by tworzyć historię. Kiki na zawsze pozostanie w pamięci jako kotka zaadaptowana do psiej przestrzeni.

saki.ibuki.hazuki