Kobiety spotykają się, aby zbudować dom dla psów, aby pomóc bezdomnym psom –

Kobiety spotykają się, aby zbudować dom dla psów, aby pomóc bezdomnym psom –

Ilekroć na ulicy widzi się żywego psa, wywołuje to wiele zbiorowego współczucia. Niektórzy mają nawet pomysł, że powinno być więcej wsparcia ze strony instytucji publicznych w tej właśnie dziedzinie. I choć dostrzeżono kilka inicjatyw pomocowych, to jednak przed nami jeszcze długa droga.

Ale dla kilku kobiet, które mają empatię, aby zrozumieć okoliczności kłów, można zrobić wiele przy niewielkich zasobach. Postanowili więc stworzyć dom dla kilku psów, które mieszkały pod drzewem i spały na starym materacu.

Kilka godzin pracy i kilka materiałów może zmienić Twoje życie”wyjaśniła jedna z kobiet zw Elenice Rozane dla mediów UPSOLC. Taka praca jest godna naśladowania i została wykonana w wielu krajach.

Elenice Rozane Roxy

Początek tego typu akcji ma miejsce w Argentynie, gdzie istnieje znaczna i rosnąca populacja bezpańskich psów. Elenice zaczęła wraz ze swoimi przyjaciółkami Mimi Bernardi i Elianą Millillo zostawiać jedzenie i wodę dla kilku bezpańskich psów, ale potem zobaczyły, że można zbudować dla nich skromny, mały domek.

Elenice Rozane Roxy

“Kiedy wybudowaliśmy mały domek były tam 3 duże psy, które mieszkały tam na materacu pod drzewem. Spędziły tam kilka lat, biedactwa, jak padał deszcz to był problem, wszystko mokło. Aż pewnego dnia razem z przyjacielem zdobyliśmy trochę pieniędzy, kupiliśmy materiały i zbudowaliśmy mały domek”

“Kiedy zbudowaliśmy dom, mieszkały tam 3 duże psy na materacu pod drzewem

powiedziały kobiety w wywiadzie z upsolc.

Elenice Rozane Roxy

Po poście Elenice Razone na Facebooku, stał się on wirusowy i wiele krajów zaczęło naśladować prostą konstrukcję. Małe domki wykonane są z drewna, przy użyciu jednorazowych palet.

Elenice Rozane Roxy

“Widzę, że zamieszczają zdjęcia na profilach z różnych krajów i zastanawiam się jak to się stało. Ale cieszę się. Mam nadzieję, że wiele osób zostanie zachęconych do zrobienia domów dla psów z ulicy. Kilka godzin pracy i kilka materiałów może zmienić ich życie” mówi Elinice.

Elenice Rozane Roxy

W Argentynie jak i w innych krajach jest wiele schronisk pełnych zwierząt. Tak więc inicjatywa budowy domów dla tych zwierząt, gdzie społeczność jest odpowiedzialna za ich karmienie, może zmniejszyć istnienie psów i kotów w negatywnym stanie zdrowia.

Elenice Rozane Roxy

“Chodzę tam codziennie, aby przynieść im jedzenie i wodę. Teraz dołączyły do nas jeszcze 2 psy i mieszka tam 5 psów. Mały domek jest na ulicy, pod drzewem, na szczęście jest nienaruszony, nikt go nie uszkodził” elenice wspomina.

Elenice Rozane Roxy

Ta praca wraz z dobrym planem zdrowotnym może być rozwiązaniem. Jednak próba jej naśladowania może przynieść wiele satysfakcji. Kobiety takie jak Mimi Bernardi, Eliana Millillo i Elenice zasługują na szczególne uznanie za to, że robią tak wiele mając tak niewiele.

Elenice Rozane Roxy