Kobieta udaje, że leży na podłodze, a jej pies biegnie jej na pomoc –

Kobieta udaje, że leży na podłodze, a jej pies biegnie jej na pomoc –

Wiadomo, że zwierzęta potrafią dostrzec, gdy sytuacje zmieniają niuanse, zwłaszcza gdy człowiek wyrażać swoje emocje. Badania wykazały, że niektóre psy wykazują oznaki zmian w ciele swoich właścicieli, którzy dziwnie się poruszają.

Ale emocjonalne korzyści z posiadania zwierząt domowych nie są jedyną rzeczą, którą zwierzęta robią dla ludzi. Przychodzą też z pomocą osobie, która się nimi opiekuje w sposób zintegrowany, a w niektórych przypadkach rezygnują ze swoich upodobań, by pozostać ze swoimi ludzkimi przyjaciółmi.

maxpetterson

Powyższe może tłumaczyć następujące zachowanie maskotki brazylijskiego aktora o imieniu Max Petterson. “Moi ludzie, mój mały piesek uciekł bez smyczy. Moja mama mówiła, że jak położymy się na podłodze i będziemy udawać, że nas zemdliło, to piesek przyjdzie. Spróbujmy, i tak też się stało.

maxpetterson

W momencie, gdy pies Pettersona został spuszczony ze smyczy, pobiegł jak zając, oddalając się na bezpieczną odległość od matki aktora, która podsunęła pomysł na sprowadzenie kła. Mały piesek zwizualizował swojego właściciela na ziemi i postanowił wrócić.

maxpetterson

Ana Magnolia to kobieta, która proponuje tę technikę, która działa dla niej ze swoim zwierzakiem. Mama brazylijskiego aktora przyznaje jednak, że każdy opiekun będzie musiał sprawdzić, która metoda najlepiej sprawdzi się w jego przypadku.

maxpetterson

Piesek, nazwany Amorem, jest bardzo figlarny i ma dużo energii. Dlatego zatrzymanie jej może być zadaniem niemożliwym do wykonania. Jednak gdy widzi, że Max lub Ana są w jakimś niebezpieczeństwie, zachowuje się tak, jakby była ich wybawcą.

maxpetterson

Oczywiście, gdy Amora zorientowała się, że to wszystko było zaplanowane, znów chciała wyjść, więc Max musiał ją nieść, by ją uspokoić. Ta historia dowodzi, że aby mieć zwierzęta domowe trzeba być bardzo spostrzegawczym, a w niektórych przypadkach bardziej przebiegłym niż one. Również to, że zwierzęta domowe w szczególny sposób dbają o swoich ludzi.