Kobieta robi małe łóżko dla wiewiórki, która zawsze przychodzi do jej ogrodu –

Kobieta robi małe łóżko dla wiewiórki, która zawsze przychodzi do jej ogrodu –

Sharon Cutler, jest fotografem krajobrazowym z Anglii, który dokonał pewnych zmian na swoim podwórku, aby wiewiórka mogła służyć jako modelka do jej publikacji o tematyce przyrodniczej. Najwyraźniej gryzoń zaadaptował się w ciekawy sposób.

Inspiracja dla tego fachowca skupiła się na rutynowych czynnościach bardzo specyficznej wiewiórki. Ponieważ ciekawość jest wrodzoną cechą tych zwierząt, bardzo łatwo było włączyć akcesoria, aby środowisko wyglądało bardzo podobnie do ludzkiego domu.

Sharon Cutler

Jako że działania są zróżnicowane, kiedy jest się wiewiórką, trzeba odpoczywać, więc dodanie łóżka w swoim siedlisku jest czymś bardzo docenianym przez gryzonia.

Sharon Cutler

Sharon zrobiła te dodatki w ramach eksperymentu. Nigdy jednak nie przypuszczała, że zadziała to również w jej przypadku.

Sharon Cutler

Łóżko ma małe prześcieradła, które Sharon sama zrobiła i rozłożyła, gdy wiewiórka wyszła na żer. Gdy lokatorka przybyła, od razu nastawiła się na drzemkę.

Sharon Cutler

Wiewiórka Cyryl była tak zmęczona po pracowitym dniu w ogrodzie. Nadszedł więc czas, aby zmówić swoje modlitwy, przepikować poduszkę, podciągnąć kołdrę i wskoczyć do łóżka.” sharon wspomniała uśmiechając się.

Sharon Cutler

Część, w której znajduje się łóżko, również posiada dodatki, które pozostawiają widoczną wizualną ozdobę.

Sharon Cutler

Cyril dzieli swoją przestrzeń z innymi wiewiórkami. W zasięgu ręki mają małe stoły piknikowe, przy których mogą jeść, a nawet mogą cieszyć się kąpielą w wannie ustawionej dla nich przez Sharon.

Czy wiewiórki będą skłonne dłużej dzielić się swoją przestrzenią, okaże się później. Ale uzyskane do tej pory obrazy świadczą o tym, że uszanowały przestrzenie.

Ręczniki, gumowe kaczuszki, pluszowe misie to część scenografii, która została wykorzystana do zdjęć, aby udekorować środowisko sprzyjające interakcji tych wyjątkowych gryzoni.