Kobieta ratuje półłysego szczeniaka. 3 miesiące później jest nie do poznania

Kobieta ratuje półłysego szczeniaka. 3 miesiące później jest nie do poznania

Kiedy 21-letnia asystentka weterynaryjna Jessie DeFreitas z West Sussex po raz pierwszy rzuciła okiem na szczeniaka o imieniu Honey, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Była zarówno zszokowana, jak i zbulwersowana tym, co jej pokazano.

Szczeniak został przyniesiony do gabinetu weterynaryjnego, w którym pracowała Jessie przez jej ówczesnych właścicieli. Wszyscy natychmiast rozpoznali, że szczeniak był w strasznym stanie.

“Wszyscy u weterynarza wiedzą, że jestem wielką miłośniczką zwierząt. Kiedy powiedziano mi, że mamy nowego psa, musiałem ją zobaczyć. Może i miała mange, ale miała piękne oczy”

Biedne dziecko było praktycznie łyse po utracie futra z powodu mange, choroby skóry spowodowanej przez roztocza.

Fox 7 Austin

Źródło:
Fox 7 Austin

American Kennel Club (AKC) definiuje mange spowodowane przez pasożytnicze roztocza jako “straszną, bolesną” chorobę skóry powszechną u szczeniąt i psów, które są zaniedbane, maltretowane lub które są bezpańskie. Może być leczony przez szampony lecznicze, aplikacje miejscowe i leki doustne.

“Te psy wydają się być poza nadzieją – bez włosów, ze skórą pokrytą wrzodami lub z pogrubionymi, twardymi, skorupiastymi łatami”

Fox 7 Austin

Źródło:
Fox 7 Austin

Oczy są uważane za okna do duszy, a Honey miała najgłębsze oczy pełne bólu. Brązowe kałuże odzwierciedlały cierpienie. Jessie musiała coś zrobić.

“Weterynarz powiedział, że gdyby pies nie został zapisany do biura, nie przeżyłby. ‘Potrzebowała stałej opieki. Poprosiłam o możliwość przybrania psa. Moja mama zapytała, czy jestem pewna, ponieważ mamy już w domu cztery koty i innego psa ratowniczego. Ale wszyscy wiedzą, że kocham zwierzęta. U weterynarzy ciągle pytam o zwierzaki ludzi”

Duch biednego dziecka został zmiażdżony od złego traktowania. Cierpiała zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Ale Jessie przyrzekła uratować tę małą dziewczynkę, jakkolwiek mogła.

Facebook/Real Fix

Źródło:
Facebook/Real Fix

Gdy Jessie poświęcała uwagę Honey, szczeniak odwzajemnił się uszczypnięciami, niepewny, jak reagować na czułą opiekę i odżywianie.

“Kiedy po raz pierwszy przynieśliśmy ją do domu, była figlarnym gryzakiem. Jej oryginalne imię, Honey, w ogóle do niej nie pasowało. Dla mnie Honey jest słodka, a ona nie. Moja mama nazwała ją Terra z ‘a’, bo bardziej do niej pasowało – potrafi być małym terrorem.”

Metro

Źródło:
Metro

Gdy Terra powoli odbijała się od infekcji mange, jej futro odrastało bujne i gęste. I stała się bardziej ufna w miłość, którą obsypywała ją Jessie, przemieniła się w zupełnie innego szczeniaka. Zmiana była nierealna!

“Ona odzyskała naprawdę dobrze. Widać to w jej oczach – stała się szczęśliwsza i radośniejsza”

Facebook/Real Fix

Źródło:
Facebook/Real Fix

Minął ból fizyczny i krzywda z powodu zaniedbania. Dziś ma zupełnie nowe nastawienie, zupełnie nowe spojrzenie na życie i najsłodsze usposobienie.

“Ona jest niesamowita. Jest po prostu najmilszą i najsłodszą rzeczą”

W rzeczywistości Terra mogłaby przejść jako model szczeniaka, wygląda teraz tak niesamowicie. Jej transformacja w ciągu zaledwie trzech krótkich miesięcy jest niczym innym jak cudem! Ludzie mogli kiedyś ją odrzucić, ale teraz pokazuje wszystkim, jak słodkim szczeniakiem jest.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.