Kobieta pływa w oceanie, gdy foka nagle atakuje ją z właściwych powodów

Kobieta pływa w oceanie, gdy foka nagle atakuje ją z właściwych powodów

Wszyscy chcemy mieć kontakt z naturą. Bliskie spotkanie zawsze przypomina o tym, jak piękna i potężna jest natura. Ale te spotkania wiążą się również z ostrzeżeniem, zwłaszcza dla turystów, aby nie ingerować w nią zbytnio.

Unsplash – Quino Al

Źródło:
Unsplash – Quino Al

Kiedy turyści stają się zbyt gorliwi, mamy tendencję do zakłócania “spokoju” natury lub gdy nie jesteśmy ostrożni i uważni na nasze otoczenie. Ta historia jest świetnym przypomnieniem, aby zawsze zachować ostrożność w odwiedzanym miejscu, zwłaszcza gdy otaczająca nas przyroda może się bronić.

Weekendowe wakacje

60-letnia nauczycielka szkoły podstawowej była na wakacjach z mężem w Waikiki na Hawajach. Było to idealne miejsce, aby na chwilę uciec i zjednoczyć się z naturą.

Unsplash – Colton Jones

Źródło:
Unsplash – Colton Jones

Jednak jeden błąd zmienił tę słodką ucieczkę w najbardziej przerażający koszmar, gdy nauczycielka pływała w oceanie. Nie widziała i nie była świadoma grożącego jej niebezpieczeństwa.

Niepokojący Rocky

Mieszkańcy Waikiki polubili Rocky, hawajską fokę mnichę, którą często widują na plaży Kaimana. Ich sympatia wiąże się z dużym szacunkiem i ochroną, ponieważ została uznana za jeden z zagrożonych gatunków na Hawajach.

Kiedy Rocky urodziła, wiedzieli, że najlepszą rzeczą do zrobienia jest ochrona miejsca, w którym często karmi lub pielęgnuje swoje młode. Lokalne władze i inne organizacje ustanowiły bariery w wodzie przed ludźmi i inne przepisy mające na celu ich ochronę.

National Oceanic and Atmospheric Administration i Hawaii Marine Animal Response uważnie obserwowały tę parę matka-dziecko w swoich wodach. Ostrzegli ludzi, aby trzymali się od nich z daleka. Linia brzegowa, na której zwykle przebywają, została odgrodzona, a ludziom powiedziano, aby nie zbliżali się zbyt blisko.

Błąd nauczyciela

Nauczycielka nie wiedziała o Rocky i jej szczeniaku na pobliskim brzegu, gdzie przebywała wraz z mężem. Wyszła poza ogrodzony obszar i miała założony czepek pływacki, gdy schodziła pod wodę.

Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Źródło:
Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Nie usłyszała ani nie zauważyła ludzi, którzy krzyczeli na nią i kazali jej odpłynąć. Było już raczej za późno, bo gdy Rocky zobaczyła, że w pobliżu znajduje się człowiek, przeszła w tryb pełnego ataku, a wszystko po to, by bronić swojego dziecka!

Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Źródło:
Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Nauczycielka próbowała odpłynąć i krzyczała o pomoc, ale focza matka wciągała ją pod wodę, a niektórzy świadkowie twierdzili, że w pewnym momencie nawet ugryzła ją w głowę.

Ratowanie napiętej sytuacji

To była bardzo napięta sytuacja; na szczęście grupa osób postronnych z kajakiem zbliżyła się do niej, aby zablokować ją przed foką. Zabrali ją na brzeg i zadzwonili pod 911. Kobieta miała rany szarpane na ramieniu, twarzy i plecach.

Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Źródło:
Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Według Departamentu Ziemi i Zasobów Naturalnych Hawajów, zakłócanie obszarów chronionych i zwierząt wiązałoby się z wysoką grzywną. Nie zalecono jednak postawienia zarzutów ani nałożenia kary za ten incydent. Nie podano również nazwiska 60-letniej nauczycielki, ponieważ prosiła ona o zachowanie anonimowości.

Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Źródło:
Zrzut ekranu YouTube – ABC News

Ludzie zgodzili się, że ten incydent nie był winą foki. Był to naturalny instynkt matki, która chciała chronić swoje młode. To był niefortunny incydent, ale może to być przypomnienie dla wszystkich, aby zawsze pytali lub poznawali miejsce, które odwiedzają, zanim na nie wejdą.

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.