Kobieta leci znęcać się nad psem 2,500 mil, a następnie okazuje mu miłość

Kobieta leci znęcać się nad psem 2,500 mil, a następnie okazuje mu miłość

Słyszeliśmy o przerażających przypadkach znęcania się nad zwierzętami i nie możemy pojąć, jak ktoś mógł zrobić coś tak ohydnego bezbronnemu stworzeniu: psy z pyskami zaklejonymi taśmą tak mocno i tak długo, że ich skóra wyrosła wokół taśmy; koty, które zostały podziurawione kulami.

Pewien pies porzucony na ulicach rozdartego wojną Libanu nie miał w sobie zbyt wiele życia. Pięcioletnia suczka była przywiązana do pudła, ślepa po tym, jak wyłupiono jej oczy i głucha z całkowicie pozbawionym jednego ucha. Na domiar złego była w ciąży i nie miała nikogo, kto mógłby się nią zaopiekować lub ją pokochać.

Instagram/maggiethewunderdog

Źródło:
Instagram/maggiethewunderdog

Mężczyzna idący ulicą zauważył zdewastowanego psa i chociaż bezdomne psy są dość powszechne w tym kraju, była tak bliska śmierci, że zwrócił na nią uwagę i po prostu musiał pomóc.

Nieznajomy przetransportował psa do Wild at Heart Foundation, organizacji ratowniczej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która pomaga bezdomnym zwierzętom znaleźć domy na zawsze. Tamtejsi pracownicy nadali odważnej dziewczynie imię Maggie, a podczas badania byli zszokowani tym, jak rozległe były jej obrażenia.

Było oczywiste, że Maggie nie ma ucha, jest głucha i ślepa. Ale dalsze badanie wykazało, że Maggie została postrzelona 17 razy z pistoletu na śrut.

Niektórzy ratownicy mogliby poddać eutanazji psa takiego jak Maggie, który był w tak złym stanie. Ale nie ta dziewczyna. Było w niej coś, co warto było uratować..

Instagram/maggiethewunderdog

Źródło:
Instagram/maggiethewunderdog
Fundacja Wild at Heart opublikowała zdjęcia Maggie i opisała jej trudną sytuację w mediach społecznościowych, mając nadzieję, że ktoś poczuje się zmuszony, by uczynić ją swoją. Mama Kasey Carlin natknęła się na ten post i po prostu wiedziała, że Maggie powinna być częścią ich rodziny.

“Moja mama zobaczyła post Maggie i powiedziała, że musimy ją adoptować. Wróciłem do domu, zobaczyłem zdjęcie i zgodziłem się”

Instagram/maggiethewunderdog

Źródło:
Instagram/maggiethewunderdog

Maggie przeszła operację zaszycia oczu, ale w końcu wyzdrowiała na tyle, że mogła udać się do nowego domu z 25-letnią Kasey i jej mamą. Jedynym problemem było to, że dzieliło ich 2500 mil.

Maggie wyruszyła więc w swój pierwszy lot i pokonała tysiące kilometrów do nowego domu.

Kasey przechodziła trudny okres emocjonalny, ale gdy tylko zobaczyła Maggie na lotnisku, jej nastrój natychmiast się poprawił. Ponadto opieka nad psem specjalnej troski pozwoliła Kasey oderwać myśli od jej własnej sytuacji.

“Zalałam się łzami, gdy spotkałam ją na lotnisku. Skontaktowałam się z kilkoma organizacjami charytatywnymi zajmującymi się niewidomymi psami ratowniczymi i zapytałam, co robić. Powiedzieli, żeby rozplanować dom pokój po pokoju. Ale odgrodziliśmy kuchnię i pierwszej nocy spała w swojej klatce. Wyprowadziłam ją do toalety i wtedy po raz pierwszy dotknęła trawy”

Instagram/maggiethewunderdog

Źródło:
Instagram/maggiethewunderdog

Mimo że Maggie przeszła niewyobrażalnie przerażające znęcanie się i tortury, pięknie zasymilowała się w domu Kasey.

“Jest po prostu genialna. Jest taka energiczna i żywiołowa. Schodzi ze smyczy i podąża za mną. Musiała być w agonii po tym wszystkim, przez co przeszła, ale nigdy nikogo nie skrzywdziła i jest taka kochająca”

Po tym wszystkim, przez co przeszła Maggie, jej łagodny duch pozwolił jej odwdzięczyć się w sposób, o jaki nikt nigdy nie podejrzewał. Zapisała się na zajęcia, aby zostać psem terapeutycznym, a teraz odwiedza kampus uniwersytecki, aby podnieść na duchu studentów. Ostatecznie będzie też odwiedzać szpitale.

“Nigdy nie spotkałem psa takiego jak Maggie. Nie mogę sobie wyobrazić żadnego powodu, dla którego ktoś mógłby chcieć skrzywdzić tak czystą i niewinną duszę. Próbowali złamać jej ducha… ale Maggie jest nie do złamania! Jest cholernie niezniszczalna!!! Nie tylko cierpiała w swoim życiu, ale zdecydowała się wybaczyć i żyć swoim najlepszym życiem każdego dnia! Myślę, że to właśnie czyni Maggie tak magiczną. Cierpieć tak wiele i wciąż mieć miłość w sercu, nauczyć się ponownie ufać, całkowicie wybaczyć… jest idealnym małym aniołem”

Tak wiele osób zakochało się w Maggie, gdy była w schronisku, że Kasey stworzyła stronę na Instagramie zatytułowaną “maggiethewunderdog”, aby każdy mógł śledzić jej przygody.

Podczas gdy Maggie trzymała się życia na włosku, miała stać się czymś więcej niż tylko kolejnym przypadkiem znęcania się. Dziś pomaga innym i również ich ratuje.