Kobieta karmi wrony, a one przynoszą jej monety w podziękowaniu

Kobieta karmi wrony, a one przynoszą jej monety w podziękowaniu

Wrony są z natury inteligentne. Z tego powodu zostały wykorzystane w dziełach literackich do reprezentowania ludzkich interakcji z jakimś aspektem własnej osobowości. Chociaż negatywna konotacja została utrzymana w czasie, niektórzy wolą je jako zwierzęta domowe.

Tak jest w przypadku kobiety, która choć nie zdołała oswoić tych pięknych ptaków, zdołała wejść z nimi w interakcję przez pewien czas, kiedy inteligentne stworzenia przyzwyczaiły się do jej uwag. Do tego stopnia, że “płacą” znalezionymi monetami za jedzenie, które kobieta im zostawia.

tangobird

Kobieta mieszka w Virginii w USA i zamieściła kilka filmików pokazujących o co chodzi w prezentach. Monety, kawałki papieru, cukierki, gumy do żucia, śrubki i wszystko inne, co ptaki uznają za wartościowe.

tangobird
tangobird
tangobird

Dwa lata temu zamieszkał w tym domu, gdzie zaczął zostawiać smakołyki dla wron, które przechodziły w pobliżu jego domu. Kiedy zaczęły się obowiązkowe ograniczenia, spędził znacznie więcej czasu na ich obserwowaniu i nauczył się rozpoznawać ptaki, które od czasu do czasu pojawiały się w jego sąsiedztwie.

Gdy wrony poczuły się bezpiecznie w towarzystwie kobiety, przylatywały niemal każdego ranka i wołały ją, by dała im jakieś przekąski. To właśnie wtedy materiał audiowizualny wzrósł wewnątrz jej komórki dla osobistych korzyści.

Mając tak wiele materiałów do udostępnienia, zamieścił niektóre na swoich portalach społecznościowych. Kobieta wspomina, że jednym z pierwszych prezentów był mały szary kamyk, a po nim inne rzeczy pojawiły się w pobliżu karmników, które zbudowała specjalnie dla wron.

Kobieta zaleca, aby osoby zainteresowane zaprzyjaźnieniem się z tymi ptakami zrobiły badania na temat ich diety i zachowania. Wrony to niesamowite i inteligentne stworzenia, są również bardzo ciekawskie i mogą mieć negatywną reputację, ale daleko od segregowania ich, należy szukać sposobów na poznanie tych wspaniałych ptaków.