Klacz, która straciła swoje “dziecko”, adoptuje małego źrebaka, który stracił matkę –

Klacz, która straciła swoje “dziecko”, adoptuje małego źrebaka, który stracił matkę –

W Holandii miała miejsce bardzo ciekawa historia dotycząca opieki nad zwierzętami. Klacz o imieniu Citty Z, w nieoczekiwany sposób straciła źrebaka, którego się spodziewała. Ponieważ w sąsiednim gospodarstwie znajdował się nowo narodzony źrebak, który stracił matkę, opiekunowie postanowili połączyć je ze sobą w celu osiągnięcia logicznej koegzystencji.

Iris Pinkster, 30, i Sanne Kolman, 22, są odpowiedzialne za padok, na którym doszło do takiego zbliżenia. Kobiety postanowiły opublikować tę historię, aby inni mogli zobaczyć najbardziej wzruszającą adopcję w świecie jeździeckim.

“Nasza klacz straciła dwa miesiące wcześniej w tym tygodniu swoje pierwsze źrebię. Chcieliśmy zaoferować ją jako matkę adopcyjną. Ten mały chłopiec stracił dziś swoją mamę. Był już zniechęcony, więc potrzebował nowej mamy.” wspominali opiekunowie w wywiadzie dla “Newsweeka.

Kolman i Pinkster wspomnieli następujące: “Przyjęła go natychmiast, jakby był jej własnym dzieckiem. Taka dumna mama. Witaj, mały. Od razu się pokochali. Dziś po raz pierwszy zabraliśmy go na dwór. Tak bardzo się kochają. Potrzebował dodatkowego jedzenia i dużo miłości”

“Źrebak urodził się w noc, kiedy straciliśmy naszego. Został zabrany trzeciego dnia, a jego klacz straciła życie kilka godzin po tym, jak dotarli do nas.”kobiety wspomniały, że zwrócą źrebaka, gdy będzie miał wystarczająco dużo siły. “Wróci do domu, gdy będzie wystarczająco dorosły” zauważył.

Citty kupiłam jakieś dwa lata temu. Ale ponieważ ma najlepszą osobowość i słodycz, bardzo chcieliśmy dostać od niej źrebaka. Była siedem tygodni od porodu, ale z powodu choroby wewnętrznej jej źrebak stracił życie i urodził się zbyt wcześnie, powiedział Pinkster.

“Była naprawdę zdezorientowana po stracie dziecka. Naprawdę nie mogliśmy się doczekać, aby mieć Citty Z 2.0, więc to było naprawdę przygnębiające, że to poszło źle. Opublikowaliśmy naszą historię na Facebooku i poprzez przyjaciela (naszego fotografa Julię) skontaktowaliśmy się z właścicielami adopcyjnego źrebaka.” Kolman zauważył.

“Zadzwonili do nas i od razu potrzebowali klaczy zastępczej. To było 3 dni po tym, jak nasza klacz straciła źrebaka, więc wciąż miała mleko. Powiedzieliśmy im, że mogą natychmiast przynieść źrebaka i zobaczyć, czy klacz zaakceptuje ich nowe dziecko. Źrebak wróci do swoich właścicieli, gdy będzie wystarczająco dorosły.” , kobiety powiedziały.

“Na szczęście Citty od razu zaakceptowała swoje nowe dziecko – byli zakochani od samego początku! Oboje mają się bardzo dobrze. Zawsze jest zdradliwe, czy klacz zaakceptuje źrebaka, ale my mieliśmy szczęście.” wspominają konińscy opiekunowie.

Filmik, zatytułowany “Jak dziwny i piękny może być ten świat”,szybko stał się wirusowy, zgarniając ponad osiem milionów wyświetleń i tysiące komentarzy od użytkowników, którzy byli poruszeni tą historią.

“Jesteśmy Sanne i Iris, dwie dobre przyjaciółki. Znaliśmy się od jakiegoś czasu przez konie, ale kiedy spotkaliśmy się na początku 2019 roku, wydawało się, że mamy podobny plan na przyszłość. Dlaczego więc nie połączyć sił?”podsumowując tym samym związek tych dwóch przyjaciół.

Spędzamy dużo czasu na tworzeniu zabawnych i pouczających filmików o nas i koniach. Zawsze dobrze się razem bawimy i na pewno staramy się promieniować tą radością w filmikach. Oczywiście czasem coś nie wychodzi, ale zawsze staramy się mieć pozytywne nastawienie do życia i tym inspirować innych”podsumowali.