Kierowca rajdowy zatrzymuje się w środku wyścigu, aby uratować szczeniaka –

Kierowca rajdowy zatrzymuje się w środku wyścigu, aby uratować szczeniaka –

Uczucie wygranej może być gigantyczne. W niektórych przypadkach może być wspaniałe u takich zawodników jak Carlos Matos, zawodnik samochodowy przyzwyczajony do wygrywania i urodzony konkurent, ale przede wszystkim wspaniały człowiek.

Ta wyjątkowość wyszła na jaw, gdy zawodnik robił swój bieg z pewną przewagą w wyścigu w Portugalii. Wszystko szło zgodnie z planem do czasu, gdy znikąd na jego drogę wbiegł pies powodując, że w pośpiechu zwolnił.

Matos musiał manewrować samochodem do całkowitego skrętu, aby nie zabrać ze sobą zwierzęcia. Wszystkie te akcje miały miejsce w tradycyjnym Rallye Constalica Vouzela, który w przeszłości wygrał trzy razy i to była jego szansa na zachowanie tytułu.

“Pies nie był zbyt duży, ale w tym życiu nic wartościowego tak naprawdę nie ma. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że mam wielki podziw dla zwierząt” wspominał słynny kierowca organizatorom zawodów i dziennikarzom, którzy byli zaskoczeni incydentem.

Matos w życiu prywatnym ma pięć psów, z którymi chętnie spędza czas, gdyż uważa je za swoich najlepszych przyjaciół. Choć w swojej karierze zabrakło mu jeszcze jednego triumfu, nie żałuje, że zrobił to, co było moralnie słuszne.

Choć zdarzenie miało miejsce kilka lat temu, to z pewnością jest przykładem na to, że jedna osoba bardzo dobrze reprezentuje wartości i szacunek dla zwierząt.