Kierowca ciężarówki jest poruszony, gdy łączy się ze swoim ukochanym zagubionym kotem –

Kierowca ciężarówki jest poruszony, gdy łączy się ze swoim ukochanym zagubionym kotem –

Kiedy myślimy o kierowcy ciężarówki, automatycznie wyobrażamy sobie kogoś twardego, ale tej myśli przeczyła historia Mateusza B i jego kota. Kto po kilku miesiącach zagubienia, w końcu wrócił w ramiona swojego właściciela.

Kotka, której na imię Popiel, od około trzech lat dzieli historię z Mateuszem. Ich więź jest tak bliska, że nawet praca Matthew nie przeszkadza im w byciu razem, ponieważ zabiera go ze sobą w swojej ciężarówce, gdziekolwiek musi jechać.

Jednak zmieniło się to w lipcu, kiedy kotka wysiadła z ciężarówki. Byli w Springfield, Ohio; Matthew musiał zjechać na pobocze i zaparkować ciężarówkę, ale bez wyraźnego powodu, coś spowodowało, że Popiołek wpadł w panikę i uciekł bez zatrzymania.

Zaniepokojony, że coś złego stało się z jego kotem, Mateusz wyruszył na poszukiwania, ale bezskutecznie. Musiał odejść bez swojego przyjaciela, a chociaż był bardzo smutny z powodu jego nieobecności, coś mu mówiło, że wkrótce znów go zobaczy.

Minęło kilka miesięcy, a Mateusz nie odezwał się do swojego ukochanego towarzysza. Pomimo tego, wziął na siebie to, że w planie podróży na kolejne wyjazdy miał uwzględnić okolicę, w której ostatnio widział kota.

Ashes był również w poszukiwaniu Matthew, wiemy to, ponieważ pewnego dnia podszedł do kobiety o imieniu Kimberly. Ona i jej przyjaciółka były na tym samym przystanku autobusowym, na którym widziano kota, zanim zgubiono jego ślad.

Jego wygląd był dość negatywny, widać było, że od dłuższego czasu nie jadł prawidłowo – wyjaśnia Kimberly: “Starałem się nie stawiać łap na ziemi, było tak zimno”. Najwyraźniej kot został porzucony przez swoich właścicieli, więc zaniosła go do swojego samochodu i zabrała.

W Nowym Jorku istnieje organizacja zajmująca się opieką nad zwierzętami znana jako Lollypop Farm, gdzie Popiel został przyjęty z największą czułością. Jeden z członków Lollypop Farm wyraził się o niej: “To, czego Kimberly nie wiedziała, to fakt, że ten kot nie był zwykłym kotem, ale doświadczonym podróżnikiem. Nasz zespół przyjęć natychmiast zeskanował go w poszukiwaniu mikroczipa, jak to robi ze wszystkimi przychodzącymi zwierzętami. Nie tylko miał jeden, ale miał właściciela, który zarejestrował go pod adresem w Teksasie, który był ponad 1465 mil dalej.”

Następnym krokiem było skontaktowanie się z właścicielem znalezionego numeru, na szczęście udało im się znaleźć Matthew. Nie mogłem w to uwierzyć – skomentował oprócz członków organizacji: “Codziennie myślałem o Popielu”.

Mateusz bez zastanowienia zaplanował trasę do Nowego Jorku, minęło tylko około dziesięciu dni, w międzyczasie Popiel był bardzo zadbany. Nadszedł dzień, oczekiwanie się skończyło, “Popiel rozpoznał go i od razu zapałał do niego sympatią”wyjaśnił członek schroniska.

Łzy Mateusza były nieuniknione – zapewnia: “To mój cud. To ten mikroczip; bez niego nigdy bym go nie odzyskał. Kobiety, które go znalazły, uratowały mu życie, ale mikroczip sprowadził go do domu”.

Rzecznik Lollypop wyraził: “Popiel i Matthew mieli bliskie relacje zanim je stracił, a Matthew mówi, że teraz są jeszcze bliżej. Ashes wydaje się tak szczęśliwy, że jest z powrotem z nim i występuje z większą miłością niż kiedykolwiek. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi, że ten przygodny kot wrócił na właściwą drogę.”.

Kiedy Kimberly i jej przyjaciel dowiedzieli się, że Matthew i Ashes zostaną ponownie połączeni, chcieli tam być. Prawdę mówiąc, kot wziął jej sentyment i z oczywistych powodów, zrozumieli, gdy zobaczyli specjalną więź, która istniała między tym kotem a jego mistrzem.