Kierowca autobusu obmyśla plan na dzień opóźnienia szkoły

Kierowca autobusu obmyśla plan na dzień opóźnienia szkoły

Kierowca autobusu Wayne Price jest znaną twarzą w społeczności Montevallo.

Ten życzliwy człowiek pracował jako wykonawca przez wiele lat, zanim zamknął swoją firmę, aby służyć z Ministerstwem Młodzieży.

bus-driver-breakfast-wayne-price
Wayne Price/Facebook

Źródło:
Wayne Price/Facebook

Następnie, pięć lat później, zaczął prowadzić autobus szkolny, gdzie stał się ukochanym mentorem dla wielu dzieci. W rzeczywistości Price zbliżył się do dzieci na tyle, że zdaje sobie sprawę, jak pewne rzeczy wpływają na ich dzień – jak na przykład w tym przypadku.

Wczesnym rankiem 11 grudnia Price otrzymał telefon z informacją, że zła pogoda oznacza, że szkoły będą zamknięte przez dodatkowe dwie godziny tego ranka.

Podczas gdy dzieci w innych miastach prawdopodobnie ucieszyłyby się na wieść, że ich dzień szkolny został skrócony, dla wielu dzieci w Montevallo oznaczało to, że mogą nie dostać jedzenia.

bad-weather-roads
Robert A. Klingler Co. LPA

Źródło:
Robert A. Klingler Co. LPA

Widzisz, dwie trzecie dzieci w Montevallo Elementary School to uczniowie o niskich dochodach zarejestrowani w National School Lunch Program, który zapewnia im śniadania i lunche za darmo lub po obniżonych kosztach.

Gdyby szkoła była zamknięta rano, większość dzieci chodziłaby głodna, nie mając nic do jedzenia aż do lunchu.

hungry-students-in-class
EMaze

Źródło:
EMaze

Allison Campbell, dyrektor Montevallo Elementary, powiedziała TODAY:

“Dla wielu uczniów oznacza to, że nie dostaną jedzenia.”

“To wiele mówi o charakterze [Price’a], że był na to uważny.”

Kiedy Price zdał sobie sprawę z implikacji dla swoich uczniów, natychmiast wymyślił plan. Odwiedził lokalny McDonald’s, kupił sobie kanapkę śniadaniową i inne dla każdego dziecka w swoim autobusie.

mcdonalds-biscuit-breakfast-sandwich
Serious Eats

Źródło:
Serious Eats

“Kiedy dotarłem do McDonald’s, zapytałem kierownika, ‘Czy może pan obrócić 50 ciastek w 15 minut i czy może mi pan dać tak dobrą ofertę, jak to tylko możliwe?'”

Wychodząc z pudełkiem pełnym kanapek, Price przystąpił do zapewnienia każdemu uczniowi darmowego śniadania. “Kiedy dzieci wsiadły, powiedziałem: ‘So, what do ya want? Sausage? McMuffin?” powiedział TODAY ze śmiechem.

“Po prostu kocham moje dzieci. Dostałem wiele uniesień pięści, wiele wysokich piąstek, wiele ‘Kocham pana, panie Price’, wiele ‘Dziękuję, panie Price’.'”

montevallo-elementary-school
City of Montevallo

Źródło:
City of Montevallo

Szkoła podstawowa podzieliła się tą historią na swojej stronie na Facebooku, gdzie natychmiast stała się wirusowa.

“Pan Price, jeden z naszych kierowców autobusu, naprawdę pokazuje ducha świąt!” oni napisali. “We wtorek, kiedy szkoła była opóźniona z powodu oblodzonych dróg i nie byliśmy w stanie podać śniadania, kupił herbatniki z McDonald’s dla całego autobusu uczniów. Co za miły czyn, który nasi uczniowie zapamiętają na zawsze!”

“Dziękujemy, Panie Price, za wywarcie trwałego wpływu na życie naszych uczniów!”

bus-driver-breakfast-wayne-price
Montevallo Elementary School

Źródło:
Montevallo Elementary School

Mieszkańcy społeczności dopisali się do postu, zauważając, że ten akt dobroci nie jest niczym nadzwyczajnym dla Price’a.

Derek Wilson napisał: “Każdy kto zna Wayne’a Price’a wie, że to nie jest przypadkowa chwila. W ciągu prawie 20 lat znajomości z nim, widziałem, że ten człowiek dał tak wiele z siebie dla swojej społeczności.” Sheila Brown Barrow dodała: “Znam Wayne’a i jego rodzinę od wielu lat i nie zrobił tego dla sławy. Zrobił to, ponieważ troszczy się o dzieci.”

Dajmy okrzyk dla pana Wayne’a Price’a. Świat mógłby wykorzystać więcej działań o dobrym sercu, takich jak jego.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.