Jeleń widzi jastrzębia schodzącego na pole, by złapać królika i przybywa mu na ratunek

Jeleń widzi jastrzębia schodzącego na pole, by złapać królika i przybywa mu na ratunek

Zwierzęta, nawet te, które niekoniecznie się znają, mają sposób na wzajemną ochronę. Dzisiejsza historia jest tego dowodem.

To niesamowite uratowanie królika przed atakiem jastrzębia przez jelenia zostało uchwycone na kamerze i stało się wirusowe.

Akcja ratunkowa na innym poziomie

Youtube – Dogtooth Media

Źródło:
Youtube – Dogtooth Media

W Nordic Mountain Country Park w Wisconsin można zobaczyć potężnego jastrzębia lecącego na królika, zanim jego ofiara krzyczy w agonii na nagraniu z kamery bezpieczeństwa.

Jeleń odważnie pojawia się znikąd i biegnie w kierunku jastrzębia, kopiąc go kopytami i pozwalając królikowi uciec.

Wszystko działo się tak szybko.

Youtube – Dogtooth Media

Źródło:
Youtube – Dogtooth Media

Ptak jest następnie wielokrotnie deptany i gryziony przez jelenie przez okres do trzech minut, aż do jego śmierci.

Jeleń w ogóle się nie powstrzymał.

Kris Miller, 29-letni kierownik operacyjny, znalazł to nagranie 11 czerwca.

Kiedy zauważył jastrzębia rudoogoniastego leżącego martwego w pobliżu podczas ścinania drzew, podjął decyzję o obejrzeniu nagrań z sąsiedniej kamery.

Był bardzo ciekawy, co się stało.

Youtube – Dogtooth Media

Źródło:
Youtube – Dogtooth Media

“Królik zaczął wołać o pomoc, a sarna mogła pomylić to wołanie z wołaniem o pomoc jej własnego płodu” – zauważył Kris.

“A może to po prostu prawdziwa historia Bambi i Thumpera” Zauważył również, że nigdy wcześniej nie był świadkiem czegoś podobnego.

Kiedy zdecydował się zobaczyć na własne oczy, co dokładnie stało się z jastrzębiem, nie spodziewał się, że zobaczy całość.

Zaskoczyło go to.

Flickr – Dawn

Źródło:
Flickr – Dawn

“Pamiętam, że pomyślałem sobie: “jastrzębie nie spadają z nieba i nie umierają”, więc zauważyłem, że jesteśmy przed jedną z naszych kamer bezpieczeństwa i miałem nadzieję, że zobaczę, co się naprawdę stało” – wspomina.

“Odtworzyłem nagranie na telefonie i to, co znalazłem, było zdumiewające” – powiedział. “Pokazałem to mojemu współpracownikowi, a on nie wiedział, co powiedzieć”

To nie zdarza się codziennie.

Flickr – Martin Unrue

Źródło:
Flickr – Martin Unrue

Ponieważ miejsce to jest parkiem okręgowym, polowanie na tym obszarze nie jest dozwolone. Z tego powodu wiele jeleni wirginijskich decyduje się zamieszkać w parku, gdzie czują się bezpiecznie.

Na filmie widać, jak jastrząb z czerwonym ogonem albo stara się utrzymać królika, albo leci w dół, aby go zdobyć, dlatego jeleń był w stanie z łatwością uratować królika.

Łania nie traciła ani sekundy.

Flickr – Cristian Bortes

Źródło:
Flickr – Cristian Bortes

Wideo rozprzestrzeniło się jak pożar z milionami wyświetleń. Został również udostępniony tysiące razy. Dzięki temu wideo zebrało również tysiące komentarzy.

“Przez ponad 20 lat żyliśmy z jeleniami przechodzącymi przez nasze podwórko, spędzającymi czas, po prostu odpoczywającymi. Nigdy w życiu nie widziałem [seen] jeleń zachowywał się w ten sposób” – napisał jeden z komentujących. “Niesamowite do oglądania”

“To jest jedna z tych rzeczy, że gdybyś był świadkiem tego na własne oczy i próbował komuś powiedzieć, nikt by ci nie uwierzył. Niewiarygodne, że zostało to uchwycone na wideo” – napisał inny.

Rzeczywiście, jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej zdumiewających akcji ratunkowych w historii!

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak jeleń ratuje królika!

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.