Jeleń widzi, jak jastrząb zlatuje na pole, aby złapać króliczka i przychodzi mu na ratunek

Jeleń widzi, jak jastrząb zlatuje na pole, aby złapać króliczka i przychodzi mu na ratunek

Zwierzęta, nawet te, które niekoniecznie się znają, mają sposób na wzajemną ochronę. Historia, którą mamy dzisiaj, jest tego dowodem.

Ta niesamowita akcja ratowania królika przed atakiem jastrzębia przez jelenia została uchwycona na kamerze i stała się wirusowa.

Akcja ratunkowa na innym poziomie

Youtube – Dogtooth Media

Źródło:
Youtube – Dogtooth Media

W Wisconsin’s Nordic Mountain Country Park, potężny jastrząb może być widziany swooping down na królika, zanim jego ofiara krzyczy w agonii na nagraniu z kamery bezpieczeństwa.

Jeleń odważnie pojawia się znikąd i rzuca się w stronę jastrzębia, kopiąc go racicami i pozwalając królikowi uciec.

To wszystko stało się tak szybko.

Youtube – Dogtooth Media

Źródło:
Youtube – Dogtooth Media

Ptak jest następnie wielokrotnie deptany i gryziony przez jelenia przez okres do trzech minut, aż do momentu, gdy odchodzi.

Jeleń wcale się nie powstrzymywał.

Kris Miller, 29-letni kierownik operacyjny, znalazł to nagranie 11 czerwca.

Kiedy zauważył jastrzębia czerwonolicego, leżącego martwego w pobliżu podczas cięcia drzew, podjął decyzję o obejrzeniu nagrań z sąsiedniej kamery.

Był śmiertelnie ciekawy, co się stało.

Youtube – Dogtooth Media

Źródło:
Youtube – Dogtooth Media

“Królik zaczął wydawać z siebie odgłosy niepokoju, a jeleń mógł pomylić je z odgłosami niepokoju własnego płodu” – zauważył Kris.

“A może, to tylko prawdziwa historia Bambi i Thumper.” Zauważył również, że nigdy wcześniej nie był świadkiem czegoś podobnego.

Kiedy postanowił sam zobaczyć, co dokładnie stało się z jastrzębiem, nie spodziewał się, że zobaczy całe zajście.

To go zaskoczyło.

Flickr – Dawn

Źródło:
Flickr – Dawn

“Pamiętam, że pomyślałem sobie: ‘jastrzębie nie spadają po prostu z nieba i umierają’, więc zauważyłem, że byliśmy przed jedną z naszych kamer bezpieczeństwa i miałem nadzieję, że będę mógł zobaczyć, co naprawdę się stało” – wspominał.

“Odtworzyłem nagranie na moim telefonie i to, co znalazłem, było zdumiewające”, podzielił się. “Pokazałem to mojemu współpracownikowi i nie wiedział, co powiedzieć”.

To nie zdarza się codziennie.

Flickr – Martin Unrue

Źródło:
Flickr – Martin Unrue

Ponieważ miejsce to jest parkiem hrabstwa, polowanie nie jest tak naprawdę dozwolone na tym terenie. Z tego powodu liczne jelenie wybierają miejsce zamieszkania w parku, gdzie czują się bezpiecznie.

Na nagraniu widać jastrzębia z czerwonym ogonem, który albo usiłuje utrzymać królika, albo leci w dół, aby go złapać, dlatego jeleń był w stanie z łatwością uratować królika.

Sarna nie traciła ani chwili.

Flickr – Cristian Bortes

Źródło:
Flickr – Cristian Bortes

Filmik rozprzestrzenił się jak ogień, zdobywając miliony wyświetleń. Został również udostępniony tysiące razy. Z tego, wideo ma garnered tysiące komentarzy, jak również.

“Przez ponad 20 lat, żyliśmy z jeleni przychodzących przez nasze podwórko, wiszące, po prostu chłodzenia. Nigdy w życiu nie widziałem, żeby jeleń zachowywał się w ten sposób” – napisał jeden z komentatorów. “Amazing to watch.”

“Jest to jedna z tych rzeczy, że jeśli byłeś świadkiem tego na własne oczy i próbowałeś komuś powiedzieć, nikt ci nie uwierzy. Niewiarygodne, że to zostało złapane na wideo”, napisał inny.

Rzeczywiście, jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej zdumiewających operacji ratunkowych w historii!

Sprawdź wideo poniżej, aby być świadkiem, jak jeleń ratuje królika!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.