Jastrząb nie może zrozumieć, dlaczego kaczka się go nie boi –

Jastrząb nie może zrozumieć, dlaczego kaczka się go nie boi –

Wzrok jastrzębi jest bardzo dobry. W swoim siedlisku wykorzystują je do zdobywania pożywienia i do trzymania się z dala od innych zwierząt. Poniższe akcje są więc ciekawe i nieco humorystyczne.

Użytkownik mediów społecznościowych o imieniu Garybob, użył platforma YouTube zamieścić filmik pokazujący jastrzębia kompletnie zdezorientowanego przez kaczkę, która z oczywistych powodów nie wykazywała wobec niego “żadnego strachu”kaczka, o której mowa, nie była w rzeczywistości prawdziwą kaczką, była to kaczka wykonana z ceramiki.

Garybob
Garybob

Bardzo często w niektórych ogrodach można spotkać wizerunki ceramiki lub innych materiałów zdobiących trawę. Ostatnią rzeczą, jaką można by pomyśleć, było to, że posłuży do zmylenia ptaka znanego ze swoich umiejętności łowieckich.

Garybob
Garybob

Jastrząb, po naleganiu na wyciągnięcie reakcji z ceramicznego ptaka, odleciał we frustracji na inne szerokości geograficzne. Ktokolwiek obserwował te poczynania, od razu na jego twarzy malował się uśmiech, gdyż widział, jak łowca został oszukany.

Garybob

Na filmie widać zdumionego jastrzębia, który bez większego powodzenia próbował poruszyć kaczkę nogami. Ptak zaczyna chodzić w zamieszaniu, bo rozgląda się, czy nie ma innego ptaka, w którym pozostało jakieś życie.

Bez wątpienia zwierzęta mają inne postrzeganie rzeczywistości niż ludzie. Ich reakcja na sytuacje, które są dla nich obce jest zupełnie inna i dość ciekawa w porównaniu z reakcją człowieka.