Inteligentny pies widzi, że studenci używają pieniędzy do kupowania jedzenia, więc próbuje zrobić to samo z liśćmi

Inteligentny pies widzi, że studenci używają pieniędzy do kupowania jedzenia, więc próbuje zrobić to samo z liśćmi

Bez względu na to, ile wiemy o psach, te urocze psie stworzenia zawsze znajdą sposób, aby zaskoczyć nas, ludzi. Są o wiele mądrzejsze, niż im się wydaje.

W końcu psy spędziły tak wiele czasu z ludźmi, że było tylko kwestią czasu, zanim nauczą się naszych zachowań, takich jak naśladowanie naszych głosów, emoji i dokonywanie transakcji finansowych w zamian za smakołyki.

Negro, czarny labrador z Kolumbii, używa liści z drzewa, aby “zapłacić” za ciasteczka.

W kampusie Zróżnicowanego Instytutu Edukacji Technicznej Monterrey Casanare, Negro pełni rolę zarówno psa stróża pilnującego studentów, jak i maskotki kampusu.

Czarny pies nie ma właściciela, ale jest otoczony opieką przez wykładowców i studentów szkoły, dostaje jedzenie, schronienie oraz mnóstwo drapania i głaskania po brzuchu. Przez lata Negro obserwował studentów chodzących do kampusowego sklepu i płacących za jedzenie.

Podczas gdy studenci dawali Negro jedzenie do jedzenia, ten postanowił wziąć sprawy w swoje łapy.

Sprytny psiak złapał liść z drzewa, tak zielony jak banknot dolarowy, i z merdającym ogonem przyniósł go do sklepowej lady.

Jakkolwiek głupio to wyglądało, dla pracowników stało się jasne, że Negro użył swojej nowo znalezionej waluty, aby kupić kilka ciastek. Wygląda na to, że ten pies nauczył się nowej sztuczki od swoich ludzkich kolegów.

Bored Panda – Angela Garcia Bernal

Źródło:
Bored Panda – Angela Garcia Bernal

Poruszony jego uroczym intelektem pracownik sklepu postanowił przyjąć jego zapłatę.

“Przychodzi po ciastka codziennie”, powiedziała pracownica sklepu Gladys Barreto, “Zawsze płaci listkiem. To jego codzienny zakup.” Wygląda na to, że powiedzenie “pieniądze nie rosną na drzewach” nie dotyczy Negro. Na szczęście pracownicy sklepu dbają o to, by cała ta chciwość nie uderzyła psu do głowy.

Upewniają się, że ograniczają liczbę ciastek, by nie zawyżać “ceny” liścia lub talii Negro.

Oczywiście nie mogą mu pozwolić na obnażenie każdego drzewa i kupienie kontenera transportowego wartego ciastek. Negro to tylko jeden przypadek psów wykazujących się zaskakującą inteligencją. A biorąc pod uwagę, że uczelnie zapewniają im mnóstwo edukacji, wygląda na to, że nie tylko studenci uczą się nowych rzeczy.

YouTube – Facts Box

Źródło:
YouTube – Facts Box

Jeśli masz miękkie miejsce w sercu dla psów, to poświęć kilka minut, aby sprawdzić poniższy film.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.