Instynkty matki tygrysicy zaczynają działać po urodzeniu martwego bliźniaka

Instynkty matki tygrysicy zaczynają działać po urodzeniu martwego bliźniaka

Cud narodzin zdarza się codziennie, ale ten w szczególności był dość wyjątkowy. Ten tygrys, który był w pracy przez kilka godzin szykował się do urodzenia swoich pierwszych młodych, ale nie tylko do jednego młodego: ale bliźniaków. Ciężarna tygrysica, o imieniu Katelin, znajdowała się w australijskim zoo, gdzie była hodowana w niewoli. Po raz pierwszy była w ciąży i personel nie był pewny, jak sprawy się potoczą. Około godziny 4 po południu zwierzę weszło w zaawansowaną fazę porodu, zaczęło mieć skurcze i stało się niespokojne. Pracownicy zoo przygotowali się na to, co miało nastąpić, tłocząc się przy małym telewizorze w pomieszczeniu poza wybiegiem tygrysów.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Rodziła przez 5 godzin, a pracownicy nerwowo obserwowali, czy jej instynkt macierzyński zadziała.

Ta mama tygrysica wykonała niesamowitą pracę przy porodzie młodych. Na filmie widać wyraźnie, kiedy zaczęły się jej skurcze i że była gotowa do porodu. Pracownicy byli zdenerwowani, ponieważ obserwowali to z telewizora w innym pokoju. W pobliżu Katelin znajdował się również opiekun, który uważnie obserwował sytuację i informował o niej swój zespół przez krótkofalówkę. Po wyglądzie pierwszego młodego, które dostarczył wielki kot, byli zaniepokojeni i rozważali interwencję, aby upewnić się, że młode przeżyje.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Dwie minuty po urodzeniu młode nadal nie oddychało prawidłowo.

Małe wiotkie ciało leżało tam, dysząc, gdy mama lizała go w nadziei, że to obudzi jego instynkty, jak prawidłowo oddychać. Zaniepokojony zespół patrzył na to, jak mały kub powoli przyszedł do, i zanim się zorientowali, że oddycha, a nawet robi dźwięki, podczas gdy mama położyła się z powrotem z nim. Gdy obserwowali i liczyli oddechy młode stawało się coraz bardziej stabilne, relaksując wszystkich, którzy na nie patrzyli. Teraz pozostawało tylko czekać na następne.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Już kilka minut później można było zauważyć, że tygrysica znów ma skurcze i nadszedł czas na dziecko numer dwa. Cały personel oglądający telewizję w drugim pokoju bił brawo, gdy młode numer dwa pojawiło się na świecie. Ten mały człowiek przyszedł łatwiej i już poruszał się i walczył, gdy wyszedł na zewnątrz. Nie było wątpliwości, że to będzie zdrowy kot. Mama oczyściła go i wróciła do odpoczynku.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Była tak wygodna w towarzystwie personelu i dumna z siebie, że po narodzinach swoich młodych, monitorujący ją pracownik mógł ją pogłaskać i pogratulować jej zdrowych dzieci. Biorąc pod uwagę, jak duże koty i nowe matki mogą być ochronne dla swoich młodych, było to zaskakujące z jej strony, ale niesamowite doświadczenie dla personelu. Opiekunowie będą nadal trzymać się blisko i monitorować noworodki, aby upewnić się, że ich wzrost pozostaje na dobrej drodze, a mama wykonuje swoją pracę.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Personel bardzo uważnie obserwował matkę i jej nowiutkie bliźniaki.

Chociaż nie miały otwartych oczu, to jasne jest, że z pomocą dumnej mamy i czujnym okiem opiekunów, te nowe młode nie będą miały problemu z rozwojem i dostosowaniem się do ich nowego domu w zoo.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Obejrzyj jej niesamowite narodziny poniżej, co za niesamowita matka!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.