Hipopotam “dziecko” reaguje, gdy ptaki lądują na jego grzbiecie –

Hipopotam “dziecko” reaguje, gdy ptaki lądują na jego grzbiecie –

Ptaki endemiczne dla Afryki, znane jako oksywy, wystraszyły małego hipopotama. Ciekawe zdarzenie zostało sfotografowane przez profesjonalnego obiektywistę, który upubliczniając te zdjęcia zaskarbił sobie sympatię społeczności, która docenia każdy materiał dotyczący interakcji gatunków dzielących naszą planetę.

Uczucie, jakie te ptaki wywołały w hipopotamie, spowodowało, że nadał on tempo wyścigowi w pośpiechu. Wszystkie te chwile zostały uchwycone na kamerze, pozostawiając bardzo zabawny moment, który stał się wirusowy w mediach społecznościowych.

BY MARC MOL/ CATERS NEWS

Oczywiście, być może mały hipopotam nie rozumiał, że okspeckery pozostają w symbiotycznym związku z jego gatunkiem. Powodem, dla którego ptaki te grzęzną na tych zwierzętach, jest to, że żywią się one różnymi owadami, które często zakorzenione są w skórze hipopotamów.

BY MARC MOL/ CATERS NEWS

Fotograf, któremu udało się wykonać te zdjęcia to Marc Mol, który był bardzo zadowolony z efektu. Działania te miały miejsce w Parku Narodowym South Luangwa, kiedy artysta obserwował przechodzące obok stado hipopotamów.

BY MARC MOL/ CATERS NEWS

“Byłem zajęty koncentracją na stadzie hipopotamów, gdy nagle zobaczyłem dziecko biegnące w moją stronę wraz ze swoimi prześladowcami” wspominał fotograf nieco zszokowany tym, co się stało.

BY MARC MOL/ CATERS NEWS

“Na początku byłem zszokowany tym, co się dzieje, widząc to dziecko hipopotama biegnące w moją stronę i bezpieczeństwo wody, a potem zrozumiałem, że sprawcami było małe stado dzięciołów” mol uśmiechnął się.

BY MARC MOL/ CATERS NEWS

“Dziecko hipopotama wyraźnie nie było przyzwyczajone do czerwonych i żółtych dziobów na swoim grzbiecie”powiedział fotograf, który później był w stanie dostrzec, że maluch zrozumiał symbiotyczne działania ptaków i zaakceptował je w lepszy sposób.

BY MARC MOL/ CATERS NEWS

“To była tylko kwestia 10 sekund, zanim mały miał dość” – podsumował artysta. Takie chwile jak te sprawiają, że dzień pracy staje się chwilą rozrywki. Marc Mol będzie fotografem, który utrwalił dokładny moment czegoś niepowtarzalnego.