Grupa delfinów tworzy się wokół pływaka, aby go chronić –

Grupa delfinów tworzy się wokół pływaka, aby go chronić –

Adam Walker pływał w Cieśninie Cooka. Jego zawodowym celem było ukończenie 16 mil kursu, ponieważ nurkował u wybrzeży Nowej Zelandii. W pewnym momencie kursu poczuł obecność delfinów pływających wokół niego.

Okazało się, że te wodne ssaki uniemożliwiały rekinowi dotarcie do pływaka. Jak powszechnie wiadomo, delfiny mogą stawić czoła rekinom, a nawet mają spotkania, w których wychodzą na wierzch.

Adam Walker

Prowadzili mnie do domu” walker wspomniał w wywiadzie po wydarzeniu. Sportowiec przyznaje, że musiał poradzić sobie z poczuciem zgrozy, jakie towarzyszy obecności tak dużego zwierzęcia w pobliżu twojej lokalizacji.

Adam Walker

“Spojrzałem w dół i zobaczyłem rekina kilka metrów pode mną. Starałem się nie panikować, bo mam cel w postaci udanego przepłynięcia na drugą stronę” wspomniał o pływaku na swojej YouTube który rozpoznaje, że żyje dzięki ochronnemu pierścieniowi delfinów.

Adam Walker

“Chciałbym myśleć, że chronili mnie i prowadzili do domu. Ta kąpiel pozostanie ze mną na zawsze” powiedziała profesjonalna pływaczka do jednego z mediów społecznościowych. “Nie mogę powiedzieć, czy delfiny przyszły mi na pomoc jako strąk, ponieważ nie mogą ze mną rozmawiać, jednak mogę powiedzieć, że po kilku minutach rekin zniknął, a delfiny zostały ze mną przez kolejne 50 minut, co było niesamowitym doświadczeniem”adam podsumował.

Choć historia ta pochodzi sprzed kilku lat, to z pewnością jest przykładem na to, że zwierzęta potrafią zrozumieć niektóre sytuacje i zachować się w dobry sposób.

Walker miał inne doświadczenia z rekinw swojej karierze pływackiej. Na Hawajach i w kanale Tsugaru w Japonii miał kilka zdarzeń z tymi zwierzętami, które choć niosły ze sobą ryzyko, nie wydarzyło się nic niepokojącego. Ostatnia rada pływaka brzmi: w ewentualnej sytuacji nie należy wchodzić w stan alteracji.