Gruba kocia morda musiała walczyć o jedzenie z innymi zwierzętami na zewnątrz, teraz jest władcą domu! 😼👑

Kot o wielkim policzku, który musiał konkurować z innymi zwierzętami na zewnątrz o jedzenie, jest teraz szefem domu.

former tom cat


ClydeSt Francis Society Animal Rescue

Kot o wielkim policzku spędził wiele lat na zewnątrz, przeżywając na jedzeniu pozostawionym przez ludzi, ale nikt nie zaoferował mu domu. Musiał konkurować z szopami o posiłki i często był głodny przez wiele dni.

Sandra widziała kota wyglądającego coraz gorzej z dnia na dzień, gdy opiekowała się rodziną. Wynędzniały kot siedział w kącie, podczas gdy szopy pożerały jego jedzenie. Wyglądał na zmęczonego, jakby się poddał.

Zdeterminowana, by pomóc kotu, Sandra wprowadziła go do środka, poprawiła jego warunki życia do cichego, wygodnego pokoju i nazwała zasłużonego chłopca Clyde.

.
tom cat stray raccoons


Clyde musiał konkurować z szopami o jedzenieSandra

Clyde był w kiepskiej formie z wieloma problemami, w tym głęboką raną na szyi i entropionem, stanem, w którym powieki zwijają się do wewnątrz, powodując ciągłe ocieranie się rzęs i futra o oczy.

Jego pokój był pałacem w porównaniu do zapiaszczonych ulic na zewnątrz. Był cichy, ale szczęśliwy, że w końcu jest w domu.

uratowany kot w domu


W końcu był bezpieczny po latach spędzonych na zewnątrzSandra

Dzięki wsparciu St Francis Society Animal Rescue jego rana została oczyszczona i zamknięta, a powieki poprawione. Clyde po raz pierwszy w życiu spał w królewskim łóżku i był w siódmym niebie.

“Próbował miękkiego puszystego koca, potem mojej poduszki, ale zdecydował, że najlepszym miejscem będzie przytulenie się do mnie. Obudziłam się kilka razy w ciągu nocy i za każdym razem znajdowałam go wygodnie zwiniętego w kłębek” – powiedziała Sandra.

.
kot z wielkim policzkiem


Jego futro jest czystsze, jaśniejsze i bardziej miękkieSandra

Clyde odpoczywał obficie przez następne dwa tygodnie, szybko wracając do zdrowia. “Odkrył drapaki i kocimiętkę, które uwielbia. Jego futro jest czystsze, jaśniejsze i bardziej miękkie. Jest gadatliwy i uwielbia przytulać się w nocy.”

Dzięki nowo odzyskanej sile i apetytowi, osiągnął dobre wyniki i stał się coraz bardziej zaintrygowany wszystkim w domu.

cat former tom cat


Został nadzorcą w domuColleen

Jest zafascynowany zlewem i bieżącą wodą. Obserwuje, jak jego przybrana mama myje zęby i ma ochotę “uratować” ją spod prysznica. Podąża za nią jak cień i wita ją w drzwiach.

Bycie FIV+ nie przeszkadza mu i lubi sprawdzać każdy zakamarek domu jak prawdziwy detektyw.

kot ciekawski inspektor


Lubi sprawdzać każdy zakamarek, nawet na szczycie lodówkiColleen

Dogaduje się z innymi kotami, ale woli być czyimś jedynym.

Clyde przebywa w domu od około dziewięciu miesięcy i rozkwitł jako szczęśliwy, pewny siebie chłopak. Jest gotowy na poszukiwanie domu na zawsze, w którym będzie mógł rządzić pieszczotami i mruczeniem.

happy sleeping cat


Colleen

“Niecały rok temu, ten uroczy były kot Tom o wielkim policzku, nie jadł całymi dniami. Ale teraz, Sweet Clyde wierzy, że jest szefem domu”, podzieliła się Colleen, wolontariuszka zastępcza St Francis Society Animal Rescue.

big cheeked cat


Sandra

“Będzie nadzorował wszystko, co robisz. Jeśli przypadkowo zostawisz artykuły spożywcze na ladzie, Clyde będzie cię osłaniał. Upewni się, że już ich tam nie ma, gdy wrócisz do kuchni.”

Oprócz swojej psotnej pasji, Clyde ma czułą, kochającą stronę.

cat inspecting fridge


Clyde oferuje swoją “pomoc” w kuchniSandra

Tropi swoich ludzi po domu, zwija się w kłębek w łóżku obok nich w nocy, a rano obdarza ich mruczeniem i przytulaniem.

“Ten przystojny były Tom zamienił swoje wielkie policzki na prostsze życie polegające na leżeniu na blacie i spaniu przez cały dzień.”

sleeping former tom cat


Szczęśliwi i kochaniColleen

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Clyde i St Francis Society Animal Rescue (w FL) na Instagramie i Facebooku. Podziękowania dla Sandry i Colleen.

Powiązana historia: Kociak przybiega do podróżującej pary i wskakuje w ich ramiona, nie pozwala im jej zostawić