Golden retriever przerywa kocią bójkę, ciągnąc najlepszego przyjaciela za włosy

Golden retriever przerywa kocią bójkę, ciągnąc najlepszego przyjaciela za włosy

Mamy szczęście, że mamy jednego wiernego przyjaciela, który zawsze nas wspiera, bez względu na to, co się dzieje.

Ale mało kto wie, że zwierzęta mogą polegać na sobie nawzajem także w trudnych sytuacjach. Dzięki tzw. zwierzęcemu instynktowi wiedzą, gdzie i kiedy zaatakować.

Porównując je do nas, ludzi, zwierzęta również wspierają swój gatunek, gdy zachodzi taka potrzeba. Tylko, że w tym konkretnym filmie zobaczysz bardzo nieprawdopodobny futrzany tandem.

Czy kiedykolwiek widziałeś psa powstrzymującego walkę kotów?

Przyznajmy, że w pewnym momencie naszego życia myśleliśmy o psach i kotach jako o śmiertelnych wrogach. Ale zdarzały się już historie o pięknych przyjaźniach między tymi dwoma domowymi pupilami.

Mimo to nie da się ukryć, że między tymi gatunkami widzieliśmy więcej kłótni niż przytulania.


Faktycznie, mamy częściowo rację co do rywalizacji między kotami i psami, ale nie są to naturalni wrogowie, jak zwykliśmy wiedzieć.

Według American Kennel Club:

“Koty i psy nie są w żadnym wypadku naturalnymi wrogami, ale istnieje kilka różnic w zachowaniu, które mogą je poróżnić.”

Ten kocio-psi duet to zwierzęcy odpowiednik Batmana i Robina. Kiedy superbohaterowie stają do wielkiej walki, wciąż potrzebują wsparcia lub pomocnika. Ten kot i pies pokazują właśnie taką relację.

Zabawny filmik z ich udziałem został umieszczony przez FactsTV LK na ich kanale YouTube i od 2018 roku zgromadził już ponad 13 milionów wyświetleń.

Krótki klip zaczyna się od starcia dwóch kotów, w niebieskim rogu stoi kot z czarnymi i białymi plamami, natomiast w czerwonym rogu kot z biało-pomarańczowym futrem. Wkrótce podczas ich ostrej konfrontacji pojawia się Golden Retriever i chwyta czarno-białego kota za pazuchę.

Chodź tu, mały kolego!


To musiał być dokładny tekst, który powiedział pies. Nie przeszkadza mu to wtrącanie się między dwa koty, chce tylko spokoju, więc postanawia wyciągnąć swojego futrzastego kumpla z tej sytuacji.

To niesamowite, jak pies pojedynczo “wyciąga” kota.

Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że kot nie ma nic przeciwko takiemu traktowaniu. Tych dwoje musi być naprawdę dobrymi przyjaciółmi, ponieważ kot nie stawia żadnego oporu, żadnego!

Golden Retriever jest jak marszałek okolicy.


Miałoby to również sens, gdyby pies i kot należały do tej samej osoby. Wygląda na to, że pies jest starszym psim bratem kota, ponieważ chętnie podporządkowuje się powstrzymującym gestom psa.

To tak, jakby pies mówił kotu: “Już ci mówiłem, żebyś nie wszczynał bójek z kotami w tej okolicy! Mama i tata będą wściekli, jak się o tym dowiedzą!”

Nawet widzowie online mieli swój własny scenariusz rozmowy między nimi.

Jeden z komentatorów napisał:

“Pies odciąga kota w stylu “this I why I can’t bring you nowhere, always trynna fight the street cats”

Inny napisał:

“Masz szczęście, że mój mężczyzna mnie powstrzymuje, bo już teraz łapałabyś te łapy!”


Podczas gdy ten jeden dość dobrze podsumował wszystko:

“Poważnie mówiąc, zaufanie, jakim kot obdarzył psa, jest szalone. Nie skoczyła i nie zaatakowała go. Raz, gdy próbowałam podnieść mojego kota, gdy on i inny kot chcieli się bić, zostałam nieźle podrapana.”

Być może istnieje powód, dla którego Golden Retriever i kot mają tak piękne relacje.

“Pomimo tych różnic, wiele kotów i psów uczy się żyć w harmonii, a nawet nawiązuje przyjazne relacje – co prowadzi do wspólnej zabawy i drzemki. Wczesna socjalizacja kociąt i szczeniąt pomaga im przezwyciężyć podejrzliwość, a zapoznawanie młodych zwierząt z tolerancyjnymi, starszymi zwierzętami kształtuje nawyki oparte na szacunku.”

Nie moglibyśmy się bardziej zgodzić, już samo to wideo pokazuje inny poziom zaufania między kotem a psem.

Obejrzyj zabawny klip poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.