Głuchy szczeniak ratunkowy adoptowany przez głuchego człowieka, który uczy go języka migowego

Głuchy szczeniak ratunkowy adoptowany przez głuchego człowieka, który uczy go języka migowego

Na początku mogło być ciężko, ale ten szczeniak właśnie dostał swoje bajkowe zakończenie.

Mając zaledwie sześć tygodni, życie już było ciężkie dla młodego Emersona. Został uratowany ze schroniska na Florydzie, skąd został przeniesiony do Maine.

Szczeniak przeszedł infekcję znaną jako parwowirus psów, która może zagrażać życiu psów, jeśli nie jest leczona. Na szczęście Emerson wyszedł z tego cało. Ale to był dopiero początek jego podróży.

Kiedy wyzdrowiał, personel zauważył coś dziwnego z Emersonem.

“Nie jesteśmy pewni, czy Emerson urodził się głuchy i niedowidzący, czy był to wynik napadów, ale to, co WIEMY, to że żadna z tych rzeczy nie przeszkadza mu ani trochę.” Schronisko napisało w jednym ze swoich postów na Facebooku.

Według tego samego postu na Facebooku, Emerson został wybrany jako “Najbardziej prawdopodobne, że odniesie sukces”, co sprawiło, że Emerson był bardziej zdezorientowany, ponieważ jego rodzeństwo zostało adoptowane od razu.

Ale personel i Emerson nie poddali się.

Napisali ogłoszenia adopcyjne dla Emersona. Przekonywali ludzi, że to, że był inny, nie oznacza, że nie może być wiernym towarzyszem.

“Moja przybrana mama uważa, że to dlatego, że ludzie widzą, że jestem głuchy, a to sprawia, że ludzie się denerwują, ale chce, żeby wszyscy wiedzieli, że bycie głuchym to LEPSZE z moich zmartwień!” – napisał jeden z postów na Facebooku.

“To co JEST wiadome to to, że brak możliwości słyszenia nie ogranicza mnie! Jestem szczęśliwym małym kolesiem, przynajmniej tak mówi moja przybrana mama! Kocham wszystkich i wszystko!” kontynuował post.

W końcu jego wiadomości wylądowały na idealnym kandydacie.

Tygodnie później schronisko otrzymało aplikację od osoby o imieniu Nick Abbott. Widząc wyzwania psa, Abbott nie mógł pomóc, ale poczuł jakieś połączenie. W końcu obaj byli głusi.

“Powiedziałem – Och, on też jest głuchy”, wyjaśnia Abbott dla WABI. “Może pójdę go sprawdzić i zobaczę o co chodzi.”

To było zdecydowanie spotkanie z przeznaczeniem.

“Przyszedł prosto do mnie w drzwiach i usiadł u moich stóp i został tam,” mówi Abbott do wiadomości. “Więc możesz powiedzieć, że on jakby wybrał mnie. I od razu wiedziałem, że będziemy się dogadywać i rozumieć całkiem dobrze.”

Podczas gdy ich głosy są ciche, ich połączenie było głośne dla wszystkich innych, aby zobaczyć i poczuć. Abbott porozumiewał się z Emersonem po nauczeniu go komend wizualnych.

To, co dla nas jest znane jako komenda “siad”, dla Emersona stało się znakiem “s”. A “połóż się” dla nas oznaczało przeciągnięcie ręki Abbotta w linii prostej.

To, co inni uważali za szkodę, stało się najważniejszym elementem układanki.

To dzięki swojej niepełnosprawności Emerson jest w stanie znaleźć dom, który go pokocha. Ich wyjątkowe połączenie stało się podstawą pięknej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

“Więź, którą mamy jest niesamowita” Abbott powiedział WABI. “Rozumiemy się bardzo dobrze. Chciałbym myśleć, że to było nam pisane. Jest wyjątkowy.”

Zobacz jak głuchy pies znalazł swoją bratnią duszę.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.