Głuchy szczeniak adoptowany przez niesłyszącego mężczyznę, który uczy go języka migowego

Głuchy szczeniak adoptowany przez niesłyszącego mężczyznę, który uczy go języka migowego

Początki mogły być trudne, ale ten szczeniak właśnie doczekał się bajkowego zakończenia.

W wieku zaledwie sześciu tygodni życie młodego Emersona było już trudne. Został uratowany ze schroniska na Florydzie, skąd został przewieziony do Maine.

Szczeniak przeszedł infekcję znaną jako parwowirus psów, która może zagrażać życiu psów, jeśli nie jest leczona. Na szczęście Emerson wyszedł z tego. Ale to był dopiero początek jego podróży.

Kiedy wyzdrowiał, personel zauważył coś dziwnego u Emersona.

“Nie jesteśmy pewni, czy Emerson urodził się głuchy i niedowidzący, czy też było to wynikiem napadów padaczkowych, ale wiemy, że żadna z tych rzeczy mu nie przeszkadza” Schronisko napisało w jednym ze swoich postów na Facebooku.

Zgodnie z tym samym postem na Facebooku, Emerson został uznany za “Najbardziej Prawdopodobnego Sukcesu”, co sprawiło, że Emerson był bardziej zdezorientowany, ponieważ jego rodzeństwo zostało adoptowane od razu.

Ale personel i Emerson nie poddali się.

Pisali ogłoszenia adopcyjne dla Emersona. Przekonywali ludzi, że tylko dlatego, że jest inny, nie oznacza, że nie może być lojalnym towarzyszem.

“Moja przybrana mama uważa, że to dlatego, że ludzie widzą, że jestem głuchy, a to denerwuje ludzi, ale chce, żeby wszyscy wiedzieli, że bycie głuchym to najmniejsze z moich zmartwień!” – napisano w jednym z postów na Facebooku.

“Wiadomo, że brak możliwości słyszenia mnie nie ogranicza! Jestem szczęśliwym małym kolesiem, przynajmniej tak mówi moja przybrana mama! Kocham wszystkich i wszystko!” – czytamy dalej w poście.

W końcu jego wiadomości trafiły na idealnego kandydata.

Kilka tygodni później schronisko otrzymało zgłoszenie od niejakiego Nicka Abbotta. Widząc wyzwania psa, Abbott nie mógł powstrzymać się od poczucia pewnego rodzaju więzi. W końcu obaj byli głusi.

“Powiedziałem – Och, on też jest głuchy”, wyjaśnia Abbott dla WABI. “Może pójdę do niego i zobaczę, o co w tym wszystkim chodzi”

To było zdecydowanie spotkanie z przeznaczeniem.

“Podszedł prosto do mnie w drzwiach i od razu usiadł u moich stóp i tam został” – mówi Abbott serwisowi informacyjnemu. “Można więc powiedzieć, że mnie wybrał. Od razu wiedziałem, że będziemy się dobrze dogadywać i rozumieć”

Podczas gdy ich głosy są ciche, ich połączenie było głośne, aby wszyscy inni mogli je zobaczyć i poczuć. Abbott komunikował się z Emersonem po nauczeniu go komend wizualnych.

To, co dla nas znane jest jako komenda “siad”, dla Emersona stało się znakiem “s”. A “połóż się” oznaczało dla nas przesunięcie ręki Abbotta w linii prostej.

To, co inni uważali za wadę, stało się najważniejszym elementem układanki.

To właśnie dzięki swojej niepełnosprawności Emerson jest w stanie znaleźć dom, który go pokocha. Ich wyjątkowa więź stała się fundamentem pięknej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.

“Nasza więź jest niesamowita” – powiedział Abbott dla WABI. “Bardzo dobrze się rozumiemy. Chciałbym myśleć, że tak miało być. On jest wyjątkowy”

Zobacz, jak głuchy pies znalazł swoją bratnią duszę.

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.