Gigantyczny pies pilnuje przystanku autobusowego, dopóki mała dziewczynka nie odjedzie bezpiecznie

Gigantyczny pies pilnuje przystanku autobusowego, dopóki mała dziewczynka nie odjedzie bezpiecznie

Psy to bardzo lojalne zwierzęta.

Są zwierzętami stadnymi i za wszelką cenę chronią tych, których kochają. A jak pokazuje jeden słodki filmik, psy mogą czasem nawet pełnić rolę drugiej pary oczu dla maluchów w domu.

Jeden z rodziców postanowił sfilmować to, co dzieje się w szkolne poranki między ich psem a córką, gdy ta czeka na autobus.

Nagranie pokazuje nie tylko opiekuńczą naturę psa – jest po prostu takie słodkie.

Uczniowie w całym kraju, od przedszkolaków po licealistów, codziennie rano jadą dużym żółtym autobusem szkolnym. Według NHTSA są to najbezpieczniejsze pojazdy jeżdżące po drogach.

Nie możemy być z naszymi dziećmi w każdej sekundzie ich szkolnych dni. Jednak wiele mam i tatusiów stara się towarzyszyć swoim pociechom na przystanku autobusowym, aby upewnić się, że bezpiecznie wsiadły.

W pewnej rodzinie ich ogromny pies również traktuje tę rolę bardzo poważnie. Lubi siedzieć z przodu na podjeździe, gdy ich małe dziewczynki czekają na autobus.

Uroczy klip, który obiegł internet, pokazuje pieska siedzącego jak posąg, podczas gdy rodzic filmuje w pobliżu.

Z tego, co się wydaje, to prawie tak, jakby pies pilnował autobusu i upewniał się, że nie dzieje się nic śmiesznego!

Jeden z widzów skomentował to na YouTube:

“How cuteeeeeeeee!!!!! Zwierzęta mają więcej rozumu niż ludzie im przypisują!”


Wielu z nas uważa swoje psy za członków rodziny. Sensowne jest więc, że uczucia mogą być wzajemne, co prowadzi do zachowań ochronnych.

Na stronie internetowej Scottsdale Pet Hotel wyjaśniono, że w naturze psów leży chęć zapewnienia bezpieczeństwa członkom swojej rodziny.

Twierdzą oni, że: “Opiekuńczość pochodzi od wilczych przodków psa i wieków hodowli, co oznacza, że psy instynktownie wiedzą, kiedy ludzkie dziecko potrzebuje opieki.”


Widzieliśmy już historie psów podążających za małymi dziećmi do dziczy, aby zapewnić im bezpieczeństwo – i inne niesamowite sytuacje, w których najlepszy przyjaciel człowieka zasłużył na medal.

Pies może nie zrobił nic ekstremalnego na poniższym filmie, ale jest to świetny przykład tego, jak lojalne i opiekuńcze mogą być nasze zwierzęta również w zwykły dzień.

To prawie tak, jakby jego zachowanie mówiło: “Mamo, mam twoje plecy.”


Jeden z najważniejszych momentów klipu pojawia się, gdy żółty autobus szkolny w końcu przyjeżdża.

Rodzic nagrywa, jak pojazd podjeżdża, a dzieci powoli wsiadają. W tym czasie pies nadal siedzi i obserwuje, nawet gdy jego przyjaciele znikają na siedzeniach.

Dopiero gdy drzwi się zamykają, pies rusza się o krok. Właściwie to całkiem zabawne, że pies szybko wyskakuje z podjazdu w momencie, gdy jego zadanie jest wykonane!


Film kończy się tym, że szczeniak wraca chodnikiem do swojego domu, jego zadanie zostało pomyślnie wykonane. To takie urocze obserwować, jak ten szczeniak troszczy się o swoje dziewczynki – z pewnością jest najsłodszym psem w okolicy.