Funkcjonariusze nurkują do rzeki, aby uratować szczeniaka porwanego przez prąd –

Funkcjonariusze nurkują do rzeki, aby uratować szczeniaka porwanego przez prąd –

Z niewiadomych przyczyn pies stracił grunt pod nogami i znalazł się pod terenem głównego źródła wody. Zdarzenie to miało miejsce w kanale w mieście Santiago de Chile, gdzie sąsiedzi z sektora Puente Alto zaalarmowali, że pies przez pomyłkę zszedł do wody i nie mógł się wydostać o własnych siłach.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zwierzęta w warunkach ulicznych przechodzą wiele komplikacji, aby żyć. Każdego dnia wyzwaniem jest dla nich zdobycie pożywienia, które jest potrzebne, aby umilić im egzystencję.

@CarabPrefCord

Jednak wspomniane zdarzenie było przesiąknięte negatywnym doświadczeniem, gdyż wydostanie kła z kanału wyglądało na bardzo trudne. Wbrew wszelkim przeciwnościom, specjaliści od bezpieczeństwa obywateli potrafili wykonać zadanie po mistrzowsku posługując się liną.

@CarabPrefCord

Carabineros de Chile, którzy uczestniczyli w ratowaniu psa, zabrali go do jednostki na specjalną opiekę. Dla dwóch funkcjonariuszy ważne było, że pies mógł być na tyle dobrze, że czuł się zadowolony.

@CarabPrefCord

Autostrady i drogi, po których samochody poruszają się z dużą prędkością i gdzie ryzyko potrącenia jest duże to część życia bezdomnego psa. Poruszanie się po ich trasach wśród nierównej geografii niektórych miejsc, takich jak góry, wąwozy czy kanały irygacyjne, jest kompletną przygodą.

@CarabPrefCord

Słynna akcja ratunkowa została nagrana przez obywatela telefonem komórkowym, który natychmiast zamieścił publikację na portalu społecznościowym, a treść w ciągu kilku dni stała się wirusowa w społeczności chilijskiej i poza nią. Obecnie piesek ma się bardzo dobrze i czeka na adopcję.