Funkcjonariusz zatrzymuje się, by ratować wiewiórki, które miały zostać potrącone przez samochody –

LaVonte’ Lee to nazwisko mundurowego, który zobaczył nietypową scenę na środku ulicy. Dla funkcjonariusza był to pierwszy raz, kiedy spotkał wiewiórki na środku ulicy w mieście Ithaca w Stanach Zjednoczonych.

Widząc je tak pozbawione opieki i zagrożone utratą życia, postanowili interweniować, aby zapobiec negatywnym skutkom istnienia tych gryzoni, które z niewiadomej przyczyny zeszły na chodnik.

Lee szukał sposobu na wydostanie obu przyjaciół z niebezpieczeństwa, a po wykonaniu tego zadania czekała go niespodzianka. Wiewiórki najwyraźniej nie chciały, aby policjant je opuścił. Wręcz przeciwnie, pozostały uwieszone na ramieniu swojego bohatera.

Po dłuższej interakcji z nowymi przyjaciółmi, Lee udał się na drzewo, by tam mogli grzęznąć w gnieździe, by matka mogła po nich wrócić. Oczywiście, ale nie przed udokumentowaniem tego wydarzenia kilkoma zdjęciami.

Dzięki tym publikacjom środowisko miało okazję do pozytywnych komentarzy na temat tego wyjątkowego człowieka i jego zespołu agentów, który godnie reprezentuje.

“Jedną z podstawowych wartości funkcjonariuszy stanu Nowy Jork jest ochrona życia i mienia. Nieważne jak duży czy mały“wspomnieli niektórzy członkowie omawianego zespołu, do cyfrowego punktu medialnego The Dodo.