Fotograf pstryknął zdjęcie jaszczurki podczas opalania się –

Fotograf pstryknął zdjęcie jaszczurki podczas opalania się –

Yan Hidayat to nazwisko artysty, którego urzeka natura gadów. Jego powołanie jest takie, że nie czeka długo na to, by jego obiektyw ujął obraz pięknego stworzenia.

W jednej z takich rutynowych czynności udało mu się sportretować jaszczurkę w bardzo szczególnej pozie. Tak jakby gad odpoczywał lub medytował pod osłoną słońca. Miejscem akcji zaimprowizowanego modelu był dziedziniec Hidayat.

yan_hidayat_567

Indonezyjskiemu fotografowi zależy na tym, aby ludzie zmienili ogólne postrzeganie gadów. Dla niego są one spektakularnymi gatunkami.

yan_hidayat_567
yan_hidayat_567

Pośród tych obszernych dni ukradkowego poszukiwania najlepszego ujęcia, napotkał również osobliwe owady, które wzięły udział w fotografii dnia.

Artysta przyznaje, że w niektórych ujęciach uznał za konieczne manipulowanie scenografią, aby , aby ujęcie było idealne. Mimo wszystko trzeba mieć trochę szczęścia, żeby znaleźć odpowiedni moment na kliknięcie.

Yan otrzymał wybitne wyróżnienia w tym właśnie, do tego stopnia, że stał się punktem odniesienia dla artystów, którzy mają fiksację na punkcie tego typu zwierząt.

Fotografią zajmuję się od dłuższego czasu. Zajmuję się nią od około 12 lat” wspomniał nagradzany fotograf w jednym z mediów społecznościowych.

Tak jak istnieją ludzie, którzy ekscytują się, gdy widzą szczeniaka skamlącego dookoła, tak samo Yan Hidayat czuje to samo w stosunku do gadów i owadów.

“To each his own” powiedziałby w swoim genialnym umyśle indonezyjski fotograf.