Foca podchodzi do nurka i bierze go za rękę, by poprosić go o pieszczoty jej brzucha –

Foca podchodzi do nurka i bierze go za rękę, by poprosić go o pieszczoty jej brzucha –

Gary Grayson z Salford w Wielkiej Brytanii jest miłośnikiem emocji, które niosą ze sobą pewien stopień ryzyka. Przez całe życie uprawiał sporty uważane za nieco niebezpieczne, ale bezprecedensowe wydarzenie miało miejsce, gdy nurkował u wybrzeży Isles of Scilly.

Nurek filmował na dnie morza wraz z przyjaciółmi, gdy szara foka podeszła do niego, by potrzymać go za rękę. Natychmiast przekazał aparat swojemu towarzyszowi i udokumentował wymarzoną chwilę.

“Ta szara foka podeszła do mnie i została ze mną przez 5 minut, co było niezwykłe. Potem kolejny podszedł do mojej nogi. Jestem doświadczonym nurkiem, ale nigdy nie przeżyłem czegoś takiego, a jestem przyzwyczajony do życia na krawędzi. Ale jest to z pewnością coś, czego nigdy wcześniej nie robiłem gary wspomniał magazynowi.

Gary nie mógł uwierzyć, że przyjazna foka chce, abym drapał go po brzuchu jak szczeniak. Na filmie widać, jak ciekawskie zwierzę podpływa do szczęśliwego nurka. Nie co dzień ma się za towarzysza tak wyjątkowy gatunek.

“Normalnie to ja jestem tym z kamerą, ale kiedy zobaczyłem, że oczy wszystkich są skierowane na tę fokę, powiedziałem: ‘Ty filmuj, ja chcę iść. To było niesamowite i coś, czego nigdy nie zapomnę. Mam ten filmik na telefonie i oglądam go cały czas. W zasadzie to do tej pory znudziłem już chyba wszystkich moich znajomych, którzy o tym rozmawiają”powiedział mediom Daily Mail Gary.

“Nurkowałem z fokami wcześniej i miałem je brzęczące wokół mnie wcześniej, ale nigdy nie miałem jednego pozostać tak blisko i przez tak długo i być tak przyjaznygary przyznaje, że nigdy nie miał podobnego doświadczenia.

Gary nie jest obecnie zanurzony w świecie morskiej przyrody. I choć nie zaprzecza, że wciąż odczuwa to samo uczucie, gdy myśli o czasach, w których żył, rozumie, że jego warunki fizyczne nie pozwalają mu na dokonywanie takich wyczynów, jak kiedyś.

Gary zapewnił: “Do nurkowania trafiłem po skydivingu. Nawet skakałem na własnym ślubie w latach osiemdziesiątych. Teraz miałem szczęście nurkować na całym świecie po przejściu na pół-emeryturę i postanowiłem się trochę zabawić.”.

“Wspaniale jest móc się zrelaksować i przeżyć niezapomniane chwile, jak ta na wyspie Scilly z foką”człowiek, który będzie mógł opowiedzieć swoim wnukom, że został poproszony przez fokę, by kochała się z nim na dnie morza, wspomina z pewną nostalgią.