Dziki jeleń staje się najlepszym przyjacielem psa i odwiedza go niemal codziennie –

Dziki jeleń staje się najlepszym przyjacielem psa i odwiedza go niemal codziennie –

Holly Faulconer była na swoim podwórku, gdy zauważyła łanię żerującą na nasionach pozostawionych przez ptaki. Znalezione w karmnikach szczątki były głównym powodem pojawienia się nowego gościa.

Jednak wizyty nabrały innego odcienia, gdy ich pies o imieniu Huey zauważył łanię jedzącą przy ogrodzeniu granicznym. Natychmiast ją zaakceptował i okazał jej braterskie uczucie.

Faulconer ochrzcił nową przybyszkę Sassafras i z każdym dniem był pod wrażeniem jej inteligencji. Jelenie to wprawdzie bardzo inteligentne zwierzęta.

“Huey był na początku trochę zdezorientowany i zdecydowanie ostrożny. Po prostu rozmawiałbym z nimi oboma i upewniłbym się, że obaj czują się bezpiecznie. Powoli zaczęli rozmawiać o ogrodzeniu!” powiedział ratownik kła, który ma teraz dziewięć lat z nim.

Zainteresowanie, jakie wykazuje Huey w zaprzyjaźnieniu się z łanią, jest rzeczywiście cudowne. Zamiast postrzegać to dzikie stworzenie jako możliwe zagrożenie, zrozumiał, że jest ona jego towarzyszem do rozmowy. “To jest absolutnie (piękne). Uwielbiam je oglądać” – powiedziała Holly. Nie ma wątpliwości, że przyjaźń nie zna granic.