Dzielny pies znaleziony w śmietniku dostaje najlepszy dom na zawsze z obfitą miłością

Dzielny pies znaleziony w śmietniku dostaje najlepszy dom na zawsze z obfitą miłością

Cenny pies stracił prawie wszystkie nogi i był nawet bliski utraty życia – ale los Chi Chi nie zamierzał się na tym zakończyć.

Bardzo wyjątkowy golden retriever miał kontynuować, aby pokonać swoje ciężkie obrażenia, stać się psem terapeutycznym i zostać nazwanym American Humane’s 2018 American Hero Dog.

Instagram

Źródło:
Instagram

Ale, najpierw, ważne jest, aby poznać tło życia Chi Chi. Jak można sobie wyobrazić, był to przerażający początek dla słodkiej dziewczyny. W 2016 roku, Chi Chi została pozostawiona na śmierć w śmietniku w Korei Południowej. Została znaleziona wewnątrz worka na śmieci z nogami związanymi drutem, który wżerał się w jej skórę.

Instagram

Źródło:
Instagram

Animal Rescue, Media & Education otrzymało wiadomość o potencjalnej farmie mięsnej, na której znaleziono Chi Chi, poprzez Nabiya Irion Hope Project, grupę zajmującą się dobrostanem zwierząt z siedzibą w Korei Południowej. To, że w ogóle udało im się znaleźć przerażoną i ranną dziewczynkę, było czystym szczęściem.

Po leczeniu w szpitalu Chi Chi musiała mieć amputowane wszystkie cztery kończyny, tuż nad łapą.

Po operacji Chi Chi będzie wymagała wielu zabiegów rehabilitacyjnych. Otrzyma również cztery zaprojektowane na zamówienie protezy kończyn, aby mogła nauczyć się ponownie chodzić. ARME udostępniło filmik z uratowanym psem, dzięki czemu Elizabeth Howell z Arizony dowiedziała się o Chi Chi. Od razu wiedziała, że chce przygarnąć dzielnego psa do swojego domu.

Instagram

Źródło:
Instagram

“Skradła moje serce” – powiedziała Howell w rozmowie z TODAY.

Kilka tygodni później Chi Chi przybyła do Arizony, gdzie musiała zostać wyposażona w protezy. Okazało się to wyzwaniem ze względu na fakt, że jej nogi zostały amputowane na różnych wysokościach.

Po odrobinie prób i błędów, Chi Chi miała protezy nóg, które pozwoliły jej wstać i poruszać się szybciej niż ktokolwiek się spodziewał.

“Kiedy ludzie spotykają Chi Chi, są zainspirowani jej odwagą, wytrwałością, zdolnością do pokonywania przeciwności i postawą, która nigdy się nie poddaje”, powiedział Howell w oświadczeniu wydanym przez American Humane. “Ona jest przykładem odporności i przebaczenia, i otwarcie dzieli się swoją miłością i współczuciem w obfitości. Jej słodki temperament i delikatny duch otwiera serca ludzi, a jej spostrzegawczy duch wyczuwa, gdzie jej miłość jest potrzebna.”

Instagram

Źródło:
Instagram

Po całkowitym wyzdrowieniu Chi Chi została psem terapeutycznym, często odwiedzając osoby w domach opieki, weteranów, młodzież, a nawet innych amputowanych.

“Chi Chi jest naprawdę darem od Boga” – powiedział Howell po przyznaniu Chi Chi honoru Hero Dog. “I jesteśmy wdzięczni za każdy dzień, w którym jest tutaj, aby obficie dzielić się swoją miłością i inspirować nas, aby nigdy się nie poddawać”.

Instagram

Źródło:
Instagram

Chi Chi zrobiła różnicę w życiu tak wielu ludzi, gdziekolwiek się udała. Była żywym przykładem wytrwałości, miłości i współczucia. Niestety, w marcu 2018 roku, bohaterski, piękny pies został zdiagnozowany z agresywnym guzem w jamie nosowej. Odeszła w lutym 2019 r.

Dziedzictwo Chi Chi na zawsze zostanie zapamiętane, a jej historia jest niczym innym jak inspirująca. Dowiedz się więcej o Chi Chi, jej niesamowitym ratunku i wspaniałym życiu w poniższym filmie.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.