Dzielny koń “broni” się przed stadem wilków

Dzielny koń “broni” się przed stadem wilków

Nie ma chyba nic straszniejszego niż stado wielkich, głodnych wilków. Nie bez powodu ten obraz jest tak często używany w filmach. Kiedy widzisz watahę warczących wilków, twoje serce zaczyna przyspieszać.

A kiedy widzisz jakieś zwierzę w zasięgu wzroku wilczej watahy, natychmiast ogarnia cię niepokój o to stworzenie.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

To był śnieżny dzień na pustkowiu, a wilki polowały na jakieś pożywienie.

Wtedy na środek sceny wjechał wspaniały koń. Piękne stworzenie zaczęło pasać się na tym, co zostało z roślinności, nie zwracając uwagi na wilki, które go otaczały. Obserwujący to mężczyźni byli jednak przerażeni.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Ci gapie byli pewni, że koń wkrótce stanie się obiadem dla tej grupy włoskich wilków i obawiali się momentu, w którym walka w końcu wybuchnie.

Gdy koń nadal się pasł, stało się jednak coś dziwnego. Zamiast zebrać się do ataku, wilki patrzyły z podziwem, jak intruz swobodnie przechadza się po okolicy.

Kilka wilków wycofało się, gdy czarno-biały koń podszedł do innego skrawka ziemi.

Nawet wilk, który był praktycznie pod jego stopami, szybko się oddalił. Niektóre drapieżniki, które spały w śniegu, podniosły się, gdy koń zbliżył się do nich.

Wilki wydawały się zaniepokojone, że ten wielki koń je zaatakuje. Przecież mógł z łatwością kopnąć lub zdeptać ich kopytami. Obserwowały i czekały, starając się obmyślić najlepszy plan działania.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

W miarę jak mężczyźni nagrywali, koń zbliżał się jeszcze bardziej.

Powoli wszedł w szeregi wilków, które wpatrywały się z niedowierzaniem. Koń przez cały czas trzymał nos przy ziemi – nie chciał kłopotów, tylko jedzenia. W momencie, gdy niepokój gapiów sięgał zenitu, koń zrobił coś niesamowitego.

Odwrócił się, stając w samym środku stada. Następnie, powoli, opuścił się na ziemię. Koń zaczął bawić się w śniegu jak szczeniak!

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

“Nie!” – krzyczeli mężczyźni z niedowierzaniem.

Oto koń, toczył się na plecach w śniegu, kopał nogami w każdą stronę i bawił się jak najęty. Nawet zamiatał śnieg swoim ogonem. Ten koń nie przejmował się tym, że wilki tam były, i nikt nie mógł w to uwierzyć.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Koń toczył się w tę i w tamtą stronę, a wilki tylko się gapiły. Nie mogły zrozumieć, dlaczego to stworzenie się ich nie boi. Najwyraźniej koń uważał się za alfę stada i udowodnił, że tak jest.

Strząsnął śnieg z sierści, gdy wstał. Najbliższy mu wilk podskoczył, gdy został oblany deszczem śniegu.

Wszystkie oczy były zwrócone na konia. Wilki stały z nadstawionymi uszami, ale zdawały sobie sprawę, że ta wielka bestia nie stanowi zagrożenia.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Uwielbiamy to, jak nieustraszony był ten koń. I jak wyjaśnił jeden z komentatorów YouTube, naprawdę nie miał się czym martwić:

“Zasadniczo ci faceci to włoskie wilki, jeden z mniejszych wilków i nie mają w swojej diecie nic większego niż jeleń… Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widzieli ani nie polowali na konia i są ostrożni i ciekawi… Więc wszyscy po prostu patrzą i sprawdzają pasywną, dużą rzecz toczącą się i idą dalej ze swoimi dniami. Ciekawe i fajne wideo!”

Cieszymy się, że ten koń nie miał się czego obawiać, a on i wilki po prostu sprawdzili się nawzajem. Natura jest fascynująca.

Zobacz film poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.