Dzielna koza i kogut ratują kurczaka przed atakiem jastrzębia

Dzielna koza i kogut ratują kurczaka przed atakiem jastrzębia

Jest to opowieść o niezwykłej chwili, gdy kogut i koza połączyli siły, by uratować kurę przed zbliżającym się jastrzębiem.

Gdy kura próbuje uciekać, pióra zaczynają fruwać, ale ostre jak brzytwa szpony jastrzębia nie chcą jej puścić. Dzielny kogut szybko podchodzi, by uratować kurę i dać jastrzębiowi niezłą gadkę.

Na tym nie koniec.

Unsplash/Ben Moreland

Źródło:
Unsplash/Ben Moreland

Następnie, próbując ratować przerażoną kurę, podbiega koza i zaczyna tłuc jastrzębia głową.

Jastrząb w końcu zwalnia, a ptaki dla bezpieczeństwa nurkują do sąsiedniej chaty.

Praca zespołowa sprawia, że marzenie się spełnia.

Dogtooth Media

Źródło:
Dogtooth Media

Holenderski farmer Jaap, 59 lat, który w tym czasie przebywał w domu, twierdzi, że słyszał, jak jego zwierzęta na zewnątrz krzyczały niesłyszalnie. Był zszokowany i przerażony tym, co może się dziać.

Gdy chaos wciąż trwał, pospieszył do okna. Jaap przejrzał nagranie z kamery i był bardzo zadowolony z tego, co odkrył.

Był zdumiony tym, co zobaczył.

Dogtooth Media

Źródło:
Dogtooth Media

“Byłem bardzo dumny z koguta i kozy, którzy wskoczyli do środka, by bronić naszego kurczaka” – powiedział z wdzięcznością Jaap. “Bardzo mi też ulżyło, że kurczak przeżył.”

Kontynuował, “Słyszałem krzyczące zwierzęta, ale było już za późno, żeby zobaczyć napastnika, więc sprawdziłem telewizję przemysłową. Między pojawieniem się a zniknięciem jastrzębia minęło zaledwie 17 sekund.”

Koza i kogut szybko ruszyły na ratunek.

Dogtooth Media

Źródło:
Dogtooth Media

Według niego, kurczak odniósł tylko dwie drobne rany z całej męki. Szybko wrócił do swojego normalnego stanu po incydencie. Uznanie należy się również innym ptakom, które zostały z kurczakiem, aby dotrzymać mu towarzystwa.

Jaap powiedział, że to nie pierwszy raz, kiedy jego zwierzęta dzielnie bronią się nawzajem.

To już właściwie trzeci atak.

Dogtooth Media

Źródło:
Dogtooth Media

“W ciągu siedmiu lat, w których tu mieszkam, to trzeci atak na nasze kurczaki”, podzielił się. “To był drugi od jastrzębia, a drugim był myszołów. W dwóch poprzednich atakach kurczaki uratował indyk i kozy.”

Rzeczywiście, wszystkie zwierzęta z Jaapem traktują się jak rodzina. Wydaje się, że zawsze są gotowe, by się nawzajem chronić. Zwierzęta są niesamowite!

A ludzie je kochają!

Dogtooth Media

Źródło:
Dogtooth Media

Jaap nagrał niezwykłą akcję ratunkową i umieścił ją w sieci. W ciągu nieco ponad tygodnia filmik obejrzało prawie milion osób. Rozprzestrzenił się jak ogień!

“Istnieje solidarność przeciwko drapieżnikom wśród ofiar, a to wykracza poza gatunek. Pamiętam ten dokument, w którym dorosły wieloryb uniemożliwił nurkowi zanurkowanie, bo miał świadomość, że tuż pod nim znajduje się wielki rekin. Nice video” – napisał jeden z komentatorów.

Inny napisał: “Uwielbiam tego drugiego kurczaka, który wpada do wody bez żadnych pytań. Jest całkowicie bezradny w porównaniu do jastrzębia i prawdopodobnie nie może zrobić wiele, jeśli cokolwiek, ale biegnie do ratowania swojego kumpla tak. True friend right there.”

Dogtooth Media

Źródło:
Dogtooth Media

To taka wspaniała lekcja od zwierząt. Powinniśmy być zawsze gotowi bronić się nawzajem!

Obejrzyj poniższe wideo, aby zobaczyć, jak kogut i koza ratują kurczaka.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.