Dziedziczka czarteruje prywatny odrzutowiec dla Marine i jego psów

Dziedziczka czarteruje prywatny odrzutowiec dla Marine i jego psów

Jako Marine, często nie masz możliwości wyboru miejsca zamieszkania – idziesz tam, gdzie stacjonujesz. Tak właśnie stało się w przypadku United States Marine Andrew Morales. Morales i jego żona mieszkali w Kalifornii, kiedy dowiedzieli się, że Morales będzie stacjonował w Karolinie Północnej. Spakowali się więc, by wyjechać.

Był jednak jeden problem: Dwa psy Moralesa nie mogły lecieć komercyjnym samolotem, ponieważ były zbyt duże.

Na szczęście jednak, nieoczekiwany bohater wkroczył: Helen Rosburg. Rosburg jest prawnuczką Williama Wrigleya, twórcy gumy do żucia Wrigley’s.

YouTube Screenshot

Źródło
YouTube Screenshot

Na wieść o tym, że Andrew i jego rodzina będą musieli zostawić swoje zwierzaki, Helen po prostu wysłała dla nich prywatny odrzutowiec, z którego mogli skorzystać.

“Miał stracić swoje psy, a ja powiedziałam ‘Nie na mojej zmianie'” – wspomina Helen. “Jest bohaterem na tak wielu różnych poziomach. Wrigleyowie to niezwykle patriotyczna rodzina, a ja jestem prawdziwym dzieckiem Wrigleyów”

US Marine dzielił wielką emocjonalną więź ze swoimi psami Dusty i Wyatt, ponieważ uratował je z zamorskiego tournée wojskowego kilka lat temu.

Dwa owczarki anatolijskie i Andrew od tamtej pory są najlepszymi przyjaciółmi.

“W Afganistanie są one dość mocno twoim najlepszym przyjacielem” – powiedział Andrew w rozmowie z WWAY.

YouTube Screenshot

Źródło
YouTube Screenshot

Andrew i jego rodzina musieli się przeprowadzić, ponieważ żołnierz został przeniesiony z południa Kalifornii do Camp Lejeune w Karolinie Północnej.

Mimo że Andrew skontaktował się ze wszystkimi liniami lotniczymi, aby sprawdzić, czy jego psy mogą podróżować z nim, zawsze otrzymywał tę samą odpowiedź: jego psy były po prostu zbyt duże, aby przewieźć je komercyjnym samolotem.

YouTube Screenshot

Źródło
YouTube Screenshot

Ponieważ nie wiedział, co dalej robić, zadzwonił do ligi ratowniczej, która zajmowała się pomocą w ich ratowaniu z Afganistanu.

Dzięki lidze ratowniczej historia Andrzeja szybko rozeszła się w sieci.

Helen dowiedziała się o Andrew i jego psach, ponieważ jedna z jej przyjaciółek udostępniła post na swojej osi czasu na Facebooku. Helen jest zapalonym zwolennikiem wojska i ratowania zwierząt – więc natychmiast chciała pomóc. Helen jest również założycielką organizacji On The Wings of Angels Rescue.

“Wszyscy w moim kręgu wiedzą, co robię” – powiedziała dobra samarytanka. “Jeśli widzą niemożliwą sytuację, zamieszczą coś na moim [Facebook] timeline”

Jak można sobie wyobrazić, Andrew i jego rodzina byli absolutnie zachwyceni słysząc, że istnieje dla nich rozwiązanie.

YouTube Screenshot

Źródło
YouTube Screenshot

“Z głębi serca ja i moja żona naprawdę doceniamy to, co dla nas zrobiła” – powiedział US Marine.

Rodzina Moralesów chciałaby móc podziękować Helen osobiście i wygląda na to, że może się to zdarzyć, ponieważ Helen powiedziała, że absolutnie chciałaby ich spotkać i że po prostu “mają znaleźć sposób, aby się spotkać”

YouTube Screenshot

Źródło
YouTube Screenshot

Jesteśmy tak zadowoleni, że rodzina była w stanie utrzymać się razem, a to tylko pokazuje, jak wiele może znaczyć dla kogoś prosty akt dobroci.

Aby dowiedzieć się więcej o tej historii, sprawdź wideo poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.