Dziecko zastępcze pozostawione w areszcie państwowym po tym, jak całe rodzeństwo zostało adoptowane, w końcu znajduje dom na zawsze

Dziecko zastępcze pozostawione w areszcie państwowym po tym, jak całe rodzeństwo zostało adoptowane, w końcu znajduje dom na zawsze

Andrew, z Nashville w stanie Tennessee, miał 12 lat, gdy znalazł swoją nową rodzinę. Był pod opieką państwa od 6 roku życia. Cała czwórka jego rodzeństwa została adoptowana, ale dla młodego Andrew nie było to takie proste.

YouTube

Źródło
YouTube

W 2018 roku Dominique Gill i jej mąż, Kevin Gill, powitali w swoim domu Andrew. Chłopiec miał zaledwie dziesięć lat, co oznaczało, że dostosowanie się było dla niego znacznie trudniejsze.

“Podczas jego pierwszego tygodnia z nami, siedział w swoim pokoju z zamkniętymi drzwiami i patrzył na stare zdjęcia. Nie chciał rozmawiać” – powiedziała Dominique w rozmowie z TODAY Parents.

YouTube

Źródło
YouTube

Dominique i Kevin nie chcieli z niego zrezygnować, mimo że “krzyczałby i zachowywał się źle”.

“Zacząłby krzyczeć: ‘Po prostu pozwól mi się wyprowadzić!’ Ale ja odmówiłem poddania się mu”, powiedział Dominique. “Mówiłam: ‘Zbierzemy cię do kupy'”

Andrew, po dużej ilości miłości i cierpliwości ze strony Dominique i Kevina, nauczył się kontrolować swoje emocje. Wkrótce stał się bliski z ich synem, Jocem.

YouTube

Źródło
YouTube

To było wtedy, gdy Joc poprosił Andrew, aby grał z nim w gry wideo. Andrew zgodził się i od tego dnia chłopcy stali się nierozłączni.

“W miarę upływu lat, stali się całkiem bliscy”, powiedział Kevin w WSMV. “Dobrze jest widzieć, jak ta więź, którą mają, rośnie przez lata”

Andrew został oficjalnie adoptowany w lipcu 2020 roku, kiedy zapytali go, czy chce być częścią rodziny.

“Zapytali ‘czy będziesz?’, a ja powiedziałem ‘tak!'” Wspomina Andrew.

YouTube

Źródło
YouTube

Państwo Gillowie zajmowali się wyłącznie opieką zastępczą. Chcieli pomagać zaniedbanym dzieciom, kiedy tylko mogli, tak jak robili to rodzice Dominique. Adopcja dziecka nigdy nie była częścią planu.

Znakiem tego było, gdy druga adopcja Andrew zakończyła się niepowodzeniem.

“Nasz sposób myślenia był taki, że będziemy mu pomagać, dopóki nie znajdzie swojego wiecznego domu” – wyjaśniła Dominique. “Ale po tym, jak druga adopcja nie wyszła, zdałem sobie sprawę, że Bóg umieścił Andrew w naszym życiu z jakiegoś powodu. Bóg sprawił, że adopcja nie wyszła, aby mógł do nas wrócić.”

YouTube

Źródło
YouTube

Andrew jest teraz oficjalnie Gilem. Dominique zauważa, że rodzina gapi się, gdy tylko jest w miejscu publicznym. Ludzie są oczywiście zdezorientowani widząc Andrew z jego nową rodziną.

View this post on Instagram

A post shared by TODAY (@todayshow)

Skrzaty są czarne, a Andrzej biały.

Andrew nigdy nie miał problemu z rasą. Właściwie zaznaczył pole “brak preferencji”, gdy zapytano go o preferencje rasowe, gdy chodziło o jego rodziców zastępczych.

“Miłość nie ma koloru, (Andrew) jest naszym synem, tak jak Joc jest naszym synem,” powiedział Dominique. “On jest częścią nas”

Wszystko zależy od środowiska, w którym wychowują się dzieci. Mówi się, że to natura vs. wychowanie, ale musi być równowaga. Dzieci potrzebują dużo miłości, cierpliwości i wsparcia dorastając, gdy porządkują swoje emocje i nieprzewidywalne życiowe wyzwania.

YouTube

Źródło
YouTube

Andrew teraz dostaje odpowiednią ilość opieki i uwagi. Ludzie mogą się gapić ile chcą, ale miłość nie jest definiowana przez rasę, religię czy przekonania. Gillowie znaleźli nowego syna. Andrew znalazł nowy dom.

To wzruszająca historia, którą musicie zobaczyć poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.