Dzieci potrzebują swoich dziadków bardziej niż nam się wydaje

Dzieci potrzebują swoich dziadków bardziej niż nam się wydaje

Nauka jest w i wyniki są jasne – kochający dziadkowie mogą zrobić wielką różnicę w życiu swoich wnuków. Jeśli dziadkowie są w pobliżu, aby spędzać czas z dziećmi, mogą służyć jako dodatkowa forma wsparcia i wskazówek. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo poruszać się po świecie. Jednak dzięki wieloletniemu doświadczeniu i praktyce dziadkowie doskonale wiedzą, jak poradzić sobie w każdej sytuacji. To nie jest pierwszy raz, kiedy sprawy są trochę trudne i nie będzie to też ostatni raz.

Badania pokazują, że dzieci mające w swoim życiu aktywnych dziadków okazują się zdrowsze i szczęśliwsze niż przeciętnie.

Jest na to dobry powód. W rzeczywistości zebraliśmy piętnaście z nich, aby podzielić się z tobą dzisiaj. Od przekazywania lekcji życia do opowiadania najlepszych dowcipów, to tylko kilka z powodów, dla których dziadkowie całkowicie rockują. Nie wspominając o tym, że dla nowych rodziców, często są oni również całkiem dobrymi opiekunami do dzieci.

pxhere

Źródło
pxhere

1. Dziadkowie zachęcają do szczęścia.

Ostatnie badania opublikowane w The Gerontologist autorstwa badaczy Sary Moorman i Jeffreya Stokesa potwierdza tak wiele. Zbadali oni wpływ solidarności między dziadkami a dorosłymi wnukami i to, co znaleźli, było dość znaczące. Większe pokrewieństwo relacji między obiema grupami zmniejszało objawy depresyjne u obu z nich.

Anestiev

Źródło
Anestiev

2. Dzieci mogą znaleźć przychylne ucho u starszych krewnych.

Kiedy dziecko jest złe na swoich rodziców, dziadkowie mogą służyć jako dodatkowe ujście dla nich, aby dać upust. Dzieci są świetne w znajdowaniu czegoś do płaczu lub narzekania, ale współczujące ucho dziadka może zrobić różnicę. Dzieci zazwyczaj nie słuchają rad, które pochodzą od ich własnych rodziców, jednak dziadkowie mogą być w stanie udzielić wsparcia i przedstawić sugestie, które młodzi ludzie rzeczywiście usłyszą.

Pezibear

Źródło
Pezibear

3. Przypominają nam o naszej rodzinnej historii.

Nasza przeszłość i historia rodziny jest często ważną częścią naszej osobistej tożsamości, a dla wielu ludzi dziadkowie są ważnym ogniwem. Mogą pomóc nam zrozumieć więcej o sobie, ucząc nas o naszej linii i dzieląc się z nami historiami o swoim życiu w okresie dorastania. Dzięki nim możemy poczuć się bardziej związani z naszymi przodkami.

briannalehman

Źródło
briannalehman

4. Lekcje życia są jak najbardziej na miejscu.

Dziadkowie mają tę wyjątkową pozycję, że mogą kształtować przyszłe pokolenia, dzieląc się licznymi kawałkami mądrości, które zgromadzili przez lata. Wiek oznacza doświadczenie i wiedzę. To nie jest ich pierwsze rodeo, jak mówi powiedzenie. Dziadkowie mogą pomóc w zapewnieniu, że dzieci staną się produktywnymi i silnymi dorosłymi, dzieląc się z nimi błędami, które popełnili po drodze i lekcjami, których się nauczyli.

Needpix

Źródło
Needpix

5. W związku obie strony odnoszą korzyści.

Okazuje się, że dzieci lubią mieć dziadków tak samo jak dziadkowie lubią mieć wnuki. Jest to relacja komplementarna, która przynosi korzyści obu stronom. Badania pokazują, że dzieci, których dziadkowie są zaangażowani w ich wychowanie mają lepsze ogólne samopoczucie niż dzieci, które nie mają tej relacji. Ponadto dziadkowie, którzy opiekują się swoimi wnukami żyją dłużej niż inni członkowie tej samej grupy bez obowiązków związanych z opieką nad dziećmi.

David B. Gleason

Źródło
David B. Gleason

6. Poczucie stabilności jest tak ważne dla dzieci.

Świat wokół nas szybko się zmienia. Jednak dziadkowie są stabilną skałą. Jeśli rodzice dziecka przechodzą przez rozwód lub inne traumatyczne wydarzenie, dzieci zawsze mogą liczyć na dziadków, którzy okażą im miłość i będą przy nich. Twoi dziadkowie zawsze będą twoimi dziadkami, bez względu na wszystko. Są na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko ich potrzebujesz.

LoriKelso

Źródło
LoriKelso

7. Uczymy się śmiać z małych rzeczy.

Z wiekiem przychodzą nieuniknione pułapki. Rzeczy takie jak zasypianie na kanapie, zapominanie nazw miejsc lub ludzi, a nawet utrata zębów. Jednak dziadkowie uczą nas, że ważne jest, aby być dobrym humorem o tym. Są świetni w rozśmieszaniu tych rzeczy i robieniu sobie z nich żartów. Wszyscy z nas kiedyś się zestarzeją i zdarzają się niefortunne rzeczy, ale to nie znaczy, że musimy być z tego powodu zgorzkniali.

Basile Morin

Źródło
Basile Morin

8. Dziadkowie są wspaniałymi przyjaciółmi.

Chociaż jest to trochę dziwne, jeśli dzieci i ich rodzice identyfikują się jako najlepsi przyjaciele, dziadkowie mają trochę więcej elastyczności w tym względzie. Nie muszą być tak surowi jak rodzice. Rodzice muszą się martwić o szkołę, i oceny, i dietę, itp. Ale dziadkowie mogą być wspaniałym źródłem towarzystwa dla dzieci bez nakładania na nie zbyt dużej presji.

Stannah International

Źródło
Stannah International

9. Mentoring i bycie wzorem do naśladowania przychodzi nam łatwo.

Mówią, że ważne jest, aby prowadzić przez przykład i dziadkowie często wyróżniają się w tym. Wielu starszych ludzi jest bastionami tradycjonalizmu i będzie bardziej niż chętny do dzielenia się z tobą znaczenie posiadania dobrych zasad moralnych i wartości. Chociaż ich rady mogą być czasami nieco przestarzałe, dziadkowie mogą służyć jako wspaniali mentorzy. Nie musisz się też martwić, że nie będą ze sobą współgrać. Prawie zawsze żyją tym, co głoszą.

mohamed_hassan

Źródło
mohamed_hassan

10. Uczą nas o stylu przeszłości.

To zawsze jest tak niesamowite, aby zobaczyć naszych dziadków pokładzie w ich szalonej mody podczas specjalnych okazjach. Młodzi ludzie w tych dniach ubierają się niezwykle swobodnie. Poprzednie pokolenia naprawdę wiedziały, jak się wystroić na nocny wypad na miasto. A jeśli chodzi o mężczyzn, to zakładali swój najlepszy garnitur i muszkę, nawet jeśli szli tylko ulicą do salonu cygar.

ijm2000

Źródło
ijm2000

11. My też ich uczymy.

Choć zazwyczaj jest na odwrót, to czasem nawet my mamy okazję nauczyć ich nowych rzeczy. Zapewnia to kolejny niesamowity sposób na wzmocnienie relacji dziadek-wnuk. Możemy pomóc im w nauce o komputerach, smartfonach, nowych trendach kulturowych lub czymkolwiek innym. To takie pokorne, jak dziadkowie chętnie przyjmują wskazówki od dzieci, które są ułamkiem ich wieku. Nigdy nie boją się przyznać, kiedy czegoś nie rozumieją.

sabinevanerp

Źródło
sabinevanerp

12. Dbają o Twoje potrzeby.

Możecie być pewni, że w domu babci i dziadka nigdy nie będziecie głodni. Oni wiedzą, jak zadbać o wszystkie twoje potrzeby – utrzymując jedzenie na twoim talerzu z miłością w swoich sercach. Dziadkowie dadzą ci ubranie z ich pleców, jeśli będziesz tego potrzebował.

cmag

Źródło
cmag

13. Dziadkowie wiedzą, jak się zaangażować.

Według badania przeprowadzonego przez AGA 72% dziadków “uważa, że bycie dziadkiem jest pojedynczą najważniejszą i najbardziej satysfakcjonującą rzeczą w ich życiu.” To prawie 3 na 4 dziadków! Uwielbiają angażować się we wszystko, co robią ich wnuki, od uczestniczenia w ich meczach sportowych po pieczenie z nimi ciasteczek.

Kelly Sue DeConnick

Źródło
Kelly Sue DeConnick

14. Życie w teraźniejszości jest kluczowe.

Coś, co rozumieją wszyscy dziadkowie, to fakt, że czas jest cenny. Dostajesz tylko tyle z niego podczas tego życia na Ziemi. Oglądali swoje dzieci dorastają zbyt szybko w przeszłości, więc wiedzą, jak ważne jest, aby pielęgnować kamienie milowe swoich wnuków, jak przybywają. Pewnego dnia wnuki mają pierwsze urodziny i zanim się zorientujesz, minęło osiemnaście lat i są już pełnoprawnymi dorosłymi. Dziadkowie uczą nas doceniać każdą piękną chwilę.

pxhere

Źródło
pxhere

15. Miłość płynie bez końca i bezwarunkowo.

Każdy potrzebuje miłości, a dziadkowie oferują ją w pikach. Najbardziej zdumiewające jest to, że nie ma żadnych zobowiązań związanych z ich miłością. To po prostu jest. Podobnie jak normalni rodzice, dziadkowie kochają swoje wnuki całkowicie bezwarunkowo. Niestety, wiele dzieci nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są ich relacje z dziadkami, dopóki nie jest za późno.

pxhere

Źródło
pxhere

Wracając więc do pierwotnego pytania. Dlaczego dzieci potrzebują dziadków? Chociaż wszystkie te 15 powodów jest zdecydowanie ważnych, głównym powodem jest po prostu to, że dziadkowie są rodziną. I czasami jest to wystarczający powód. Poświęćmy chwilę, aby podziękować naszym dziadkom za całą miłość, którą okazali nam przez lata.

Sprawdź dodatkowe urocze zdjęcie dziadka i wnuka poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Max Pixel

Źródło
Max Pixel