Duży pies po raz pierwszy spotyka małego osła

Duży pies po raz pierwszy spotyka małego osła

Często kategoryzujemy zwierzęta w oparciu o ich naturalne przestrzenie.

Zwierzęta takie jak psy i koty są uważane za udomowione, ponieważ najczęściej mieszkają w domach. Są one często uważane za zwierzęta domowe, towarzyszy, asystentów, a nawet dzieci dla większości paw-rents.

Nazywamy również zwierzęta gospodarskie, ponieważ żyją i pracują w gospodarstwie.

Unsplash – Matthieu Pétiard

Źródło:
Unsplash – Matthieu Pétiard

Inni hodują je dla mięsa, żywca i innych surowych produktów, takich jak jaja i mleko. Zwierzęta te, zwłaszcza krowy i konie, są uważane za zwierzęta robocze. Niektórzy uważają za nieco dziwne, że inni mają zwierzęta hodowlane jako zwierzęta domowe.

Dla Susan Klingenberg nigdy nie miało znaczenia, czy były to zwierzęta domowe czy hodowlane.

View this post on Instagram

Susan napisała listę wiaderek w 2017 roku, która obejmowała dołączenie do aukcji zwierząt gospodarskich, aby uratować zwierzę przed rzeźnią lub hodowlą dla zysku.

Zrobiła to i wylicytowała jednodniowe cielę za 10 dolarów

Od tego czasu obiecała, że nadal będzie to robić, aby uratować więcej zwierząt. Obecnie ma ich dziesięć, trzy konie, dwa osły i dwie świnie. Do tego Susan uratowała sześć kotów i dwa psy.

Ludzie mogą myśleć o tym jako o totalnym chaosie, ale Susan uważała to za sanktuarium.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Jej miłość do zwierząt przejawiała się w jej gospodarstwie i organizacji. Być może dla większości ludzi nie jest to idealne rozwiązanie, ale dla niej działało idealnie.

A historia przyjaźni Coltona i Willow może być tego dowodem.

Olive, osiołek, urodziła cenną, małą Willow. Była bardzo opiekuńcza wobec swojego dziecka, ale Colton w jakiś sposób znalazł sposób, aby zaprzyjaźnić się z tym nowym dodatkiem do rodziny.

Willow miała zaledwie kilka dni, kiedy Colton zaczął ją odwiedzać w ich stajni.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Ciągle wtykała nos w ogrodzenie i zaczynała skomleć, chętna do poznania swojego nowego najlepszego przyjaciela. Colton robiła to prawie codziennie, aż Olive zaufała jej, że może być blisko kochanej Willow.

Od tego czasu obie były nierozłączne.

Colton bawiła się razem z Willow, w stajni lub poza farmą. To tak jakby opiekowała się swoją młodszą siostrą. Bawią się, przytulają i ganiają ze sobą.

Susan szczególnie uwielbiała, jak Colton prowadził Willow podczas jej spacerów.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Każdego ranka wyprowadzała ją ze stodoły na spacer. Dla Susan było to wyzwanie, ale od razu pomyślała o tym, żeby skorzystać z pomocy Coltona. Wtedy zobaczyła, jak Colton prowadzi, a Willow podąża za nim.

Susan powiedziała również piękne przesłanie o tym, że zwierzęta gospodarskie są jak każde inne zwierzę domowe.

“Wiele osób nie łączy faktu, że zwierzęta gospodarskie są bardzo podobne do psów i kotów (i) wszystkie chcą się kochać i bawić. Te dwa nauczyły wiele osób łagodności zwierząt gospodarskich, i to jest naprawdę fajne, aby dostać się do doświadczenia,” Susan powiedział The Dodo.

Ludzie na YouTube echo i sekundowane Susan sentymenty.

YouTube Screenshot – The Dodo

Źródło:
YouTube Screenshot – The Dodo

Przyjaźń między Coltonem i Willow również rezonowała z większością ludzi, dając im do zrozumienia, że ta dwójka dzieli się miłością i pokojem dla siebie.

Możesz pomóc Susan w jej dążeniu do uratowania większej liczby zwierząt z aukcji poprzez darowiznę na rzecz Little Buckets Farm Sanctuary.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.