Dumna mama widzi, jak jej pies pomaga córce w obowiązkach domowych – a pies córki to prawdziwa garstka

Dumna mama widzi, jak jej pies pomaga córce w obowiązkach domowych – a pies córki to prawdziwa garstka

Rhany Christo chciała nauczyć córkę od najmłodszych lat pomagać w obowiązkach domowych. Stosowała zachęty i pochwały, aby córka odczuwała pewną przyjemność z wykonywania tego typu czynności.

W ramach tej dynamiki wprowadziła pięknego małego psa o imieniu Lassyektóry jest bardzo inteligentny. Dzięki temu obowiązki domowe nabrały zupełnie nowego wymiaru za plecami Rhany.

Taysa to imię dziewczyny, która pewnego dnia wymyśliła nowatorski sposób rozwieszania prania. Okazuje się, że matka poprosiła ją o pomoc w rozwieszeniu kilku dywanów, podczas gdy ona zajmowała się czymś w kuchni. Gdy wróciła była zaskoczona tym co zobaczyła.

Rhany Christo

Na podwórku było trochę błota, więc dziewczynka nie mogła ich zostawić na ziemi, aby je ułożyć w stos i nieść wszystkie razem. Przyszło jej więc do głowy, by wykorzystać Lassye do przyniesienia wspomnianych dywanów z miejsca, w którym zostawiła je matka.

Rhany Christo

Mały piesek Lassye uwielbia wszędzie chodzić za dziewczynką. Taysa nigdy nie była zaskoczona zachowaniem kła. Dwie przyjaciółki robią razem wiele rzeczy. Różnica w tej dynamice polega na tym, że przyczyniają się one do wykonywania obowiązków domowych.

Rhany Christo

Rhany była zdumiona, widząc jak jej pupil pomaga jej z całą cierpliwością w świecie do Taysy.”Wyjrzałem i zobaczyłem Lassye trzymającą dywaniki. Byłam bardzo zaskoczona – powiedziała matka była dumna z inteligencji córki i współpracy psa.

Rhany Christo

Matka postanowiła podzielić się tymi zdjęciami w mediach społecznościowych, generując różnorodne opinie. Choć pies nie wykazywał żadnych objawów niepokoju czy dyskomfortu, dla niektórych osób taki sposób korzystania z psa był negatywny.

Rhany Christo

“Psy nie są rzeczami, które można wykorzystać do czegokolwiek. To nie jest słodkie. Uczą dzieci złego traktowania zwierząt”, powiedział jeden z użytkowników na sieci. Była to chyba najbardziej wyrazista opinia, która wywołała późniejszą debatę.

Rhany Christo

Dla niektórych ludzi psy mogą wykonywać drobne zadania tylko wtedy, gdy otrzymają odpowiednie szkolenie i opiekę. Inni jednak widzą ten akt tylko jako bardzo czuły i nie wierzą, że mały pies jest dotknięty przez noszenie pary dywanów przez mniej niż 5 minut.

Prawda jest taka, że psa i dziewczynkę łączy niezaprzeczalna więź. Na dobre i na złe, pies pozostaje najlepszym przyjacielem człowieka.