Drapieżna kotka o wątpliwym pochodzeniu wychodzi z azylu i zaczyna zdumiewać wszystkich swoją energią! 🐱💥

Chwiejący się kociak chodził z radością po opuszczeniu schroniska dla zwierząt. W ciągu kilku dni zmieniła się w małe dynamo.

sweet kitten paws


Alice the kittenInstagram/thekittensfoster

Chwiejący się rozcieńczony calico został przywieziony do schroniska dla zwierząt i rozpaczliwie potrzebował umieszczenia. Wolontariusze skontaktowali się z lokalnymi ratownikami, próbując umieścić ją w domu zastępczym.

Jamie z Baby Kitten Rescue otrzymała wiadomość i natychmiast zaoferowała, że ją zabierze. Z pomocą wolontariusza zajmującego się transportem, udało im się zabrać kociaka ze schroniska w samą porę.

“Nazwałam ją Alice po Alicji w Krainie Czarów. (Historia) podkreśla znaczenie akceptacji i bycia prawdziwym sobą oraz przeciwstawiania się przeciwnościom losu. Mała Alicja właśnie taka jest. Nie wie, że jest inna i żyje pełnią życia” – powiedział Jamie.

.
snuggly kitten


Instagram/thekittensfoster

Alice ma hipoplazję móżdżku, która występuje, gdy kotka matka jest chora na panleukopenię lub poważnie niedożywiona w czasie ciąży.

“Kiedy tak się dzieje, kocięta in utero nie rozwijają się prawidłowo, zwłaszcza ich mózg. Może to dotyczyć jednego lub więcej kociąt (czasami wszystkich).”

.
sweet playful happy kitten


Alice jest chwiejna i uwielbia się bawićInstagram/thekittensfoster

Alice przewraca się podczas chodzenia, ale zawsze wstaje i idzie dalej. Może brakować jej równowagi i koordynacji, ale jest zdeterminowana, by samodzielnie jeść, bawić się i korzystać z kuwety.

W ciągu kilku dni od przybycia zaczęła biegać i bawić się. “Cieszymy się z jej radości życia, zdolności adaptacyjnych i odporności. Alice jest definicją malutkiej, ale potężnej.”

.
kitten running playing


Instagram/thekittensfoster

Alice bierze duże kęsy, kiedy je. Z nieokiełznaną energią zmaga się z zabawkami i szaleje po całym mieszkaniu, odbijając się od ścian. Biegnie do swojej przybranej mamy, aby zwrócić na siebie uwagę i drzemie na jej kolanach, aby się naładować.

“Udowadnia, że jest nie tylko zdrowa, ale także łatwa w utrzymaniu. Dobrze się porusza, samodzielnie korzysta z nocnika i może samodzielnie jeść (chociaż pomagam jej utrzymać pozycję pionową).”

kitten jazz hands playful


Instagram/thekittensfoster

Kiedy Alice poznała kota rezydenta, Jacka, podążała za nim wszędzie, skacząc na jego ogon i próbując zmusić go do walki. “Alice ma obsesję na punkcie Jacka. Jest tolerancyjny.”

“W miarę jak Alice staje się coraz silniejsza i większa, jej koordynacja może się poprawić, dostosowując się do okoliczności.”

.
playful kitten tabby cat


Alice i JackInstagram/thekittensfoster

Jamie codziennie ćwiczy z Alice chodzenie i zachęca ją do częstszego używania tylnych łap z zabawkami. Poza tym, że jest chwiejna, Alice jest jak każdy inny kociak i zawsze jest szczęśliwa.

“Jej głowa często drży, gdy skupia się na czymś, więc kiedy jest w stanie powoli mrugnąć do mnie, moje serce eksploduje.”

.
figlarny stojący kotek


Instagram/thekittensfoster

Alice ma ogromny apetyt na pożywienie po całym dniu aktywności. Jest “króliczkiem energetyzatorem” i może bawić się godzinami.

Mruczy przy dotyku i uwielbia inne koty.

kociak w kuwecie


Potrafi samodzielnie korzystać z kuwetyInstagram/thekittensfoster

Robi salta i salta przed Jackiem bez potrzeby kocimiętki. Jest hałaśliwa, szaleje po domu jak małe dynamo.

Alice jest podekscytowana przebywaniem w pobliżu swojego starszego przybranego brata, biegając wokół niego w ujmujący sposób.

kitten cat playful friends


Alice zamienia się w małe dynamo, kiedy się bawiInstagram/thekittensfoster

Alice nadal doskonali swój chwiejny chód, stawiając kroki. Z każdym dniem staje się silniejsza i lepiej chodzi.

Rozpoczyna Nowy Rok ze swoją rodziną zastępczą i kocim towarzyszem, przynosząc śmiech i radość wszystkim wokół niej.

dilute calico kitten


Instagram/thekittensfoster

“Alice jest odpowiednią ilością bezczelności i słodyczy. Nie mam wątpliwości, że będzie wiodła szczęśliwe i normalne życie.”

.
sleeping dilute calico kitten


Szczęśliwa i kochanaInstagram/thekittensfoster

Podziel się tą historią ze znajomymi. Dowiedz się więcej o Alice i kotach zastępczych Jamiego na Instagramie. Więcej o Baby Kitten Rescue na Instagramie.

Powiązana historia: Kociak uciekający od ratowników przez 20 dni w końcu przenosi się do domu, w ciągu 24 godzin wszystko się zmienia