Dalmatyńczyk znajduje bezdomnego szczeniaka i prosi właściciela o adopcję –

Dalmatyńczyk znajduje bezdomnego szczeniaka i prosi właściciela o adopcję –

Na pięknej wyspie Puerto Rico jest wiele miejsc, gdzie można wędrować i podziwiać piękne krajobrazy. Thiago, pies rasy dalmatyńczyk i Rey Caquias, jego właściciel, cieszą się takimi chwilami razemjednak na jednym z ich wielu spacerów coś przykuło uwagę psa, co by to było?

W pobliżu drogi coś się poruszało i chociaż Rey nalegał, aby zawołać Thiago, nie zwrócił uwagi. Caquias opowiada w wywiadzie udzielonym medium cyfrowemu The Dodo: “Ruszył objazdem w stronę lasu. Zaczęłam go wołać, ale mnie zignorował, wtedy usłyszałam lekkie szczeknięcie. Potem przyjrzałem się uważnie i zobaczyłem bardzo przestraszonego szczeniaka”.

Thiago nie mógł trafić w lepszym momencie, bo warunki, w których się znalazł, nie były dla niego zbyt obiecujące. Był zagłodzony i poważnie odwodniony, więc nie minie wiele czasu, gdy jego życie zostanie niestety zagrożone.

Kiedy Caquias próbował go zabrać, cub zachował się negatywnie, ponieważ był tak przestraszony. Na szczęście, Thiago, był tam, aby go uspokoićpotem włożyli go do pudełka i zabrali ze sobą do domu.

Caquias mówi o swoim psie: “Thiago jest bardzo przyjaznym psem”. Kiedy tylko może, sprawia, że czuje się mile widziany, podchodzi do niego i pieści go, twarz małego jest bardzo spokojna, po tym jak jego dalmatyński przyjaciel uspokoił go swoimi czułymi gestami.

Odkąd szczeniak jest z Caquiasem i Thiago, nie brakuje mu jedzenia, opieki i wielu czułościzarówno od swojego właściciela, jak i Thiago. Są nierozłączni, dzielą się zabawami i od teraz spacerami, które wcześniej robili tylko oni dwaj.

Zapewnia Caquias: “Bardzo się z nim polubiłem” a co z Thiago, odpowiedź jest oczywista, jego twarz nie pozostawia miejsca na wątpliwości “Dogadują się naprawdę dobrze!”mówi Caquias. Chociaż w pewnym momencie najbezpieczniejszą rzeczą dla tego małego chłopca była śmierć, to teraz jest to bardzo odległa możliwość, dzięki tej parze.

Po tym doświadczeniu Thiago stał się bohaterem dla swojego nowego przyjaciela, a dla Caquiasa jeszcze jednym powodem, aby dać mu całą swoją miłość. Dał więc znać: “Jestem wdzięczny za niego,” Thiago jest bardzo miłym psem. Nigdy nie zobaczyłbym szczeniaka, gdyby go nie znalazł. Moja reakcja była jedna z radości i dużo dumy “.